Co nowego

Dzieci z Gdyni na obozie językowym English Summer Camp

Opis alternatywny

06.08.2013 r.

Dziesiąta edycja charytatywnego obozu dla dzieci English Summer Camp 2013 rozpocznie się w środę 7 sierpnia 2013 r. w ośrodku Zielona Szarlota k. Kościerzyny. Głównym celem 2-tygodniowego obozu jest umożliwienie dzieciom wychowującym się w domach dziecka, rodzinach zastępczych oraz rodzinach o niskim statusie materialnym, uczestnictwa w letnich, bezpłatnych kursach języka angielskiego. Wśród 36 uczestników tegorocznego obozu jest 7 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni.

English Summer / Winter Camp to charytatywne programy edukacyjno-wychowawcze, organizowane od 2004 r. z inicjatywy gdańskiego oddziału Project Management Institute (PMI). Oprócz codziennych, 3-godzinnych lekcji, dzieci biorą udział w licznych grach, zabawach i zajęciach z wolontariuszami, których celem jest wzmocnienie ich wiary we własne możliwości, poprawienie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz obniżenie poziomu agresji. Organizowane podczas każdej edycji spotkania z inspirującymi osobami ze świata sportu i polityki, pomagają szerzyć wśród obozowiczów świadomość społeczną, kulturalną i ekologiczną. W tym roku gościem obozu będzie m.in. Craig Bachurzewski z Rugby Club Arka Gdynia.

W trakcie pobytu w Zielonej Szarlocie dzieci będą tworzyć blog, na którym umieszczane będą posty i zdjęcia informujące o przeżyciach minionych dni. Głównym i prawdopodobnie najbardziej emocjonującym wydarzeniem będzie natomiast pokaz mody Reserved, w którym to w roli modeli sprawdzą się sami obozowicze. To niezwykłe wydarzenie modowe, połączone ze spotkaniem ze sponsorami oraz koncertem muzyki bałkańskiej, odbędzie się we wtorek 13 sierpnia 2013 r. w Hotelu Szarlota.

W organizację English Summer Camp 2013 zaangażowały się gdyńskie firmy Thomson Reuters S.A., Geoban S.A., Gdyński oddział WNS Global Service, Gdyński Oddził HK Finance oraz wolontariusze - pracownicy Thomson Reuters S.A. Patronem honorowym imprezy jest Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

English Winter Camp

English Summer Camp 2012 - warsztaty kulinarne

Spotkanie z Anną Rybicką - English Summer Camp 2012