Co nowego

Dziewczynka z ul. Abrahama zniszczona

Dziewczynka z ul. Abrahama. Zdjęcie rzeźby z 2017 roku // fot. www.facebook.com/tewu

Dziewczynka z ul. Abrahama. Zdjęcie rzeźby z 2017 roku // fot. www.facebook.com/tewu

Jedna z rzeźb gdyńskiego artysty Tewu została zniszczona. Dziewczynkę z ul. Abrahama codziennie mijało i podziwiało wielu mieszkańców naszego miasta oraz turystów. Rzeźba stała za płotem obok sklepu „Biedronka”.


Tewu instaluje swoje prace na gdyńskich ulicach, placach i nabrzeżach od 2017 roku. Często znikały one po kilku dniach. Demontowali je zarządcy terenu albo po prostu ktoś je zabierał. Z Dziewczynką z ul. Abrahama było inaczej. Niestety i ją kilka dni temu spotkał smutny los. Rzeźba przedstawiająca smutną dziewczynkę siedzącą na ziemi została zniszczona. Do sprawy odniósł się sam artysta.

– Za każdym razem, kiedy ktoś niszczy moją pracę, zastanawiam się, co kieruje tą osobą. Żeby rozłupać kawał betonu, który w dodatku umieszczono za płotem, naprawdę trzeba się postarać. Instalując każdą z rzeźb, liczę się z tym, że taka chwila prędzej czy później nadejdzie. Jednak gdy już do tego dochodzi, bardzo to przeżywam i jest mi naprawdę źle. Ta dziewczynka była dla mnie szczególnie ważna. To, że uchowała się tak długo, czyniło ją wyjątkową – napisał Tewu na swoim profilu na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Tewu (@tewu.tw)


Rzeźba cieszyła oko gdynian i odwiedzających miasto turystów od 2017 roku. Przetrwała tak długo prawdopodobnie, dlatego że artysta umieścił ją w nietypowym miejscu. Znajdowała się za płotem obok sklepu „Biedronka” przy ul. Abrahama.

Kim jest Tewu?


O Tewu wiadomo niewiele. Na tym buduje swoją popularność. Oficjalnie wiemy, że mieszka w Gdyni i ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pozostaje anonimowy, dlatego jest też nazywany gdyńskim Banksym. Artysta udziela się także charytatywnie. Co jakiś czas wystawia swoje prace na aukcje czy licytacje, która są prowadzone w szczytnym celu.

  • ikonaOpublikowano: 09.02.2022 12:26
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.02.2022 16:14
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze