Co nowego

E-wsparcie dla kobiet w ciąży

Widoczny brzuch kobiety w ciąży, która na brzuchu z dłoni układa kształt serca

zdj. ilustracyjne

06.11.2020 r.

Zbliża się termin porodu, a sytuacja związana z pandemią stawia wiele pytań i nie pomaga w zachowaniu spokoju? Warto skorzystać z rady eksperta. Gdynia Rodzinna zaprasza gdynianki do udziału w internetowych konsultacjach dla przyszłych mam z Trójmiasta i okolic.


Przyszłe mamy, które aktualnie odliczają miesiące, tygodnie lub nawet dni do porodu, mogą czuć się niepewnie. Pandemia koronawirusa przybiera na sile, stopniowo wprowadzane są nowe obostrzenia dotyczące gospodarki. Aby walczyć z lękiem i niepokojem, który może towarzyszyć kobietom w ciąży w tym ważnym momencie ich życia, przygotowano spotkania online z psychologiem specjalizującym się we wsparciu kobiet w okresie prenatalnym.

„Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” - to nazwa cyklu, z którego mogą skorzystać przyszłe mamy z Trójmiasta i okolic. Do udziału i skorzystania z możliwości rozmowy na trudne tematy zachęca Gdynia Rodzinna. Konsultacja z psychologiem może szczególnie pomóc kobietom, które same doznawały przemocy, krzywdzenia, zaniedbywania, mają obniżone samopoczucie lub po prostu dostały zalecenie od lekarza POZ. Można też liczyć na wsparcie w innych kwestiach: jak budować więź z dzieckiem, jak radzić sobie z trudnościami wynikającymi z okresu przed urodzeniem dziecka i tymi, które mogą pojawić się w trakcie macierzyństwa oraz jak czerpać radość z bycia razem.

Spotkania są bezpłatne, będą miały charakter indywidualny. Aby skorzystać z możliwości porozmawiania online ze specjalistkami - Ewą Wieczór i Małgorzatą Sitniewską-Kaźmierczak z Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku, trzeba wcześniej zapisać się i zarezerwować termin.

Zapisy odbywają się pod numerami telefonu 58 718 73 68 oraz 515 235 714 lub poprzez e-mail: cpdgdansk@fdds.pl. Nabór trwa do 9 listopada, a każda uczestniczka będzie mogła indywidualnie ustalić datę i godzinę konsultacji.

Za realizację projektu „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” jest odpowiedzialna Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Więcej informacji na stronie internetowej fundacji.