Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Europejski Dzień Bez Samochodu w Gdyni

Opis alternatywny

18.09.2014 r.

Od kilku lat, Gdynia aktywnie uczestniczy w inicjatywie pn. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród gdynian. Jako, że w tym roku hasło przewodnie Europejskiego Tygodnie Zrównoważonego Transportu brzmi "Nasze ulice, nasz wybór", program obchodów koncentruje się na strefach ruchu pieszego. Obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu odbędą się 20 września 2014  na Skwerze Kościuszki.

Program imprezy:

10:00-16:00 Zajęcia plastyczne dla dzieci, obejmujące malowanie kartonowych modeli środków transportu zbiorowego i modeli rowerów
10:30-11:30Wszystko co powinieneś wiedzieć o jeździe rowerem - fachowe porady dla rowerzystów
11:00-12:30 Interaktywny spektakl dla dzieci dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. „Wielka draka o drogowych znakach"
11:00-12:00 Zajęcia ruchowe dla dorosłych
11:50  Pokazy modelowania z balonów pojazdów wraz z konkursami balonowymi 
13:00-14:00 Wszystko co powinieneś wiedzieć o jeździe rowerem - fachowe porady dla rowerzystów 
13:00-14:00 Zajęcia ruchowe dla dorosłych 
14:00-15:30 Interaktywny spektakl dla dzieci dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym pt. „Bezpieczna droga do przedszkola" 
14:00-15:30 Gry i zabawy dla dzieci dotyczące sposobów podróżowania, obejmujące m.in. konkursy sportowe, piosenki o środkach lokomocji i konkursy plastyczne 
14:50 Pokazy modelowania z balonów pojazdów wraz z konkursami balonowymi 

Europejski Dzień Bez Samochodu w GdyniPonadto, w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu 2014 odbędzie się również zakończenie konkursu "Parkingowa (r)ewolucja", którego efekty będą mogli podziwiać uczestnicy wydarzeń.


Nastąpi również uroczyste wręczenie nagród dla laureatów i uczestników konkursu "Do pracy jadę rowerem".

Imprezą towarzyszącą będą również obchody V Europejskiego Dnia Trolejbusowego 2014  w Gdyni, w ramach których przez cały wrzesień po mieście kursować będą 2 trolejbusy oklejone specjalnie zaprojektowaną naklejką z grafiką.

W godzinach 10:00-16:00, będzie można podziwiać wystawę 2 trolejbusów.
W jednym z nich zorganizowana zostanie wystawa zdjęć z trolejbusami oraz poczęstunek  dla uczestników wydarzenia. W drugim natomiast znajdzie się miejsce zabaw i atrakcji dla dzieci.


W godzinach 10:00-16:00 także w trolejbusach kursujących po ul. Świętojańskiej, między przystankami: Urząd Miasta - Świętojańska - Plac Kaszubski, hostessy będą rozdawać  pasażerom atrakcyjne gadżety promocyjne. Przez cały czas trwania obchodów funkcjonować będzie również punkt informacyjny projektu unijnego CIVITAS DYN@MO, w ramach którego obchodzone jest to wydarzenie.

Więcej informacji na bieżąco na stronie Mobilna Gdynia oraz profilu Mobilna Gdynia na portalu społecznościowym Facebook.

UWAGA: W związku z obchodami Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Europejskiego Dnia Trolejbusowego w Gdyni w 2014r., wyłączona z ruchu samochodowego zostanie Al. Jana Pawła II od ul. Jerzego Waszyngtona.