Co nowego

Film wytłumaczy, o co chodzi z tymi rowerami

W poniedziałek premiera filmu „Dlaczego Właśnie Rower” // fot. materiały prasowe

W poniedziałek premiera filmu „Dlaczego Właśnie Rower” // fot. materiały prasowe

W Gdyni powstają kontrapasy. Na kolejnych ulicach jednokierunkowych umożliwiany jest kontraruch rowerowy. Przy skrzyżowaniach powstają śluzy i pojawiają się sierżanty rowerowe. Coraz więcej osób jeździ po mieście. Nie wszyscy są przekonani do roweru i nie do końca rozumieją, dlaczego inni wybierają ten środek transportu. Są też tacy, którzy wręcz się go boją. Film ma wytłumaczyć fenomen dwóch kółek.
 


Premiera filmu „Dlaczego Właśnie Rower” („Why We Cycle”) odbędzie się już w najbliższy poniedziałek, 21 maja, w sali kinowej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni (obok Centrum Nauki Experyment).
 
- Dlaczego rower jest tak wygodny i popularny w Holandii? Czy zawsze tak było? Jak to się dzieje, że rowerzyści nie wpadają na siebie i co to ma wspólnego z chmarą ptaków? Dlaczego rower opóźnia efekty starzenia się? Co jazda na rowerze daje seniorom? Na te i inne pytania, z wielką swobodą odpowiadają specjaliści z różnych dziedzin oraz zwykli mieszkańcy holenderskich miast, zarówno dzieci, jak i seniorzy – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.
 
Zarząd Dróg i Zieleni zaprasza wszystkich zainteresowanych poruszaniem się po mieście, zwłaszcza osoby, które obawiają się wyjechać rowerem na jezdnię. Po filmie odbędzie się dyskusja publiczna. Wezmą w niej udział: pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej - Jakub Furkal oraz oficerzy rowerowymi Gdańska i Sopotu. Wyjaśnią wszelkie wątpliwości nowej organizacji ruchu na trójmiejskich ulicach, m.in. jak prawidłowo korzystać z kontrapasów, kontraruchu i jak to jest z tą jazdą po chodniku.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja.
Więcej o filmie: whywecycle.eu
Termin: 21 maja godz. 18:00 - 20:00
Gdzie: sala kinowa w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (obok Centrum Nauki Experyment).

  • ikonaOpublikowano: 18.05.2018 09:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (lechoslaw.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 18.05.2018 14:44
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze