Co nowego

Głosuj na Gabi - The Voice of Gdynia

Gabrysia i Dawid Kwiatkowski / fot. Anna Borys

Gabrysia i Dawid Kwiatkowski / fot. Anna Borys

02.02.2018 r.

Gabi Borys ma 11 lat. Uczy się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Dąbrowie. Jest uczestniczką programu The Voice Kids. Jeśli wygra plebiscyt publiczności, nagra singla i teledysk. Zatem głosujemy!  Plebiscyt na https://voicekids.tvp.pl/plebiscyt trwa do 22 lutego.

Solo i w zespole

Gabrysia śpiewa od 7 roku życia. Swój warsztat wokalny szkoli w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Od początku chętnie bierze udział w konkursach wokalnych. Jest finalistką najważniejszych festiwali piosenki dziecięcej w kraju i zagranicą. Razem ze swoją siostrą Basią należy do zespołu wokalnego Granda. Siedem dziewczynek tworzy zgrana paczkę, spotykają się często, wspólnie spędzają czas i tak naprawdę dorastają razem w zespole. Śpiewały razem w Bułgarii, Paryżu, Wenecji ,Gruzji, jak i w wielu miastach naszego kraju, gdzie odnosiły sukcesy wokalne i zdobywały czołowe miejsca. „Nagrody są fajne, ale nie najważniejsze, liczą się nowe doświadczenia, nowe przyjaźnie, przygoda artystyczna, pokonywanie barier i stresu” – podkreśla trenerka wokalna dziewcząt Elżbieta Cupiał.  

Gabrysia, czyli talenty i energia

Gabrysia od sześciu lat pobiera naukę gry na pianinie. Od kilku miesięcy występuje na scenie Teatru Komedii Valldall. Aktualnie jest w obsadzie musicalu ''Wikingowie'' reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego. Trenuje również gimnastykę artystyczną w klubie sportowym ''Kokardka''. „Ma wiele energii i pomysłów na życie. Ma dopiero 11 lat i nie wie jeszcze co będzie robić w przyszłości, ale na pewno chciałaby się kształcić na kierunkach związanych ze sztuką” – mówi Anna Borys, Mama Gabrysi.

The Voice Kids

W Voice Kids zasady programu są niemal takie same jak w „The Voice of Poland”. Podczas pierwszego etapu – przesłuchań w ciemno, młodzi wykonawcy w wieku 8-15 lat próbowali zaczarować swoim głosem Trenerów. Na etapie Bitew uczestnicy podzieleni na trzyosobowe grupy stoczą muzyczne starcia. Każda Bitwa wyłoni jednego zwycięzcę,  który trafi do etapu Sing Off. W finale zmierzy się sześcioro wokalistów - po dwie osoby z każdej drużyny. Zwycięzca otrzyma  stypendium w wysokości 40 tys. zł oraz możliwość wydania singla.

Na castingi do premierowej edycji „The Voice Kids” w TVP2 zgłosiło się kilka tysięcy dzieci chcących spełnić swoje muzyczne marzenia. Spośród nich wybrano setkę najzdolniejszych młodych wokalistów, którzy wzięli udział w „Przesłuchaniach w Ciemno”. Ich poziom wokalny był tak wysoki, że zdecydowano, by powiększyć składy drużyn i przyjąć aż 9 głosów więcej do programu.

Do spróbowania swoich sił w programie The Voice Kids Gabrysię namówiła trenerka Elżbieta Cupiał. Gdynianka z powodzeniem przeszła kilka etapów castingu. W przesłuchaniach w ciemno Trenerów postanowiła rzucić na kolana piosenką Taylor Swift ''Shake it off'' i trafiła do drużyny Dawida Kwiatkowskiego.„Cały ten czas traktuje jako wspaniałą przygodę i okazję do poznawania ludzi, którzy mają podobne pasje jak ona. Z przesłuchań na pewno nie zapomni nigdy szpagatu wykonanego na scenie wspólnie z panem Dawidem Kwiatkowskim i panią Edytą Górniak” – opowiada Anna Borys.

The Voice - szpagat Dawida i Gabrysi / fot. zrzut ekranowy

 
Gabrysię będzie można oglądać w sobotę 17 lutego w ''Bitwach na głosy''. To etap, w którym na ringu śpiewa troje dzieci i tylko jedno z nich przejdzie dalej. W Bitwach decydują jurorzy, jednak publiczność już teraz może wybrać swojego ulubionego uczestnika programu, który w nagrodę będzie mógł nagrać singiel oraz teledysk. Plebiscyt na https://voicekids.tvp.pl/plebiscyt trwa do 22 lutego do godziny 24.00. W tym czasie można oddać 10 głosów z danego IP.
 

Jak zagłosować?

  1. Wejdź na https://voicekids.tvp.pl/plebiscyt
  2. Znajdź drużynę Dawida Kwiatkowskiego
  3. Kliknij kółko przy Gabi Borys tak, by pojawiła się w nim gwiazdka
  4. Zaznacz kwadrat przy oświadczeniu o zapoznaniu się z regulaminem
  5. Kliknij "Wyślij swój głos"
  6. Opcjonalnie - Jeśli chcesz powalczyć o nagrody, wybierz opcję „Tak, biorę udział” oznaczającą udział w konkursie i w maksymalnie 300 znakach uzasadnij swoje głosowanie.
The Voice Kids - jak głosować w plebiscycie publiczności