Co nowego

Gala Mini Gdynia OPEN 2018 za nami

Gala finałowa konkursu Mini Gdynia Open // fot. Bogna Kociumbas

Gala finałowa konkursu Mini Gdynia Open // fot. Bogna Kociumbas

W czwartek, 1 marca w sali audytoryjnej PPNT Gdynia na zakończenie konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2018 odbyła się uroczysta gala z występami laureatów. Najlepsi już w czerwcu zaprezentują się na Międzynarodowym Festiwalu Gdynia OPEN 2018.

–  Najważniejsze w konkursie jest zaangażowanie dzieci i młodzieży, które rozwijają swoją pasję i talent – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektor artystyczna festiwalu. – Piękna jest atmosfera wspólnoty dzieci, rodziców i wszystkich zaangażowanych osób – dodaje.
 
Rzeczywiście na scenie i na widowni podczas gali wszyscy bawili się równie dobrze bez względu na wyniki konkursu. Udział miały w tym wszystkie osoby zaangażowane w organizację – zarówno jurorzy, którzy również wystąpili podczas gali, jak i wolontariusze. Ci ostatni, łatwo rozpoznawalni dzięki czerwonym koszulkom, rekrutowali się przede wszystkim z rodziców młodych wokalistów. – Bez ich ogromnej pomocy i wkładu całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe – podkreśla Elżbieta Cupiał. Na finał na scenie młodzi wokaliści i organizatorzy kilka piosenek zaśpiewali wspólnie.
 
Mini Gdynia OPEN to wojewódzki konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat. Uczestnicy występują pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-10 lat, 11-13, 14-16 oraz 17-20 lat. Na scenie prezentują się soliści i duety, którym mogą towarzyszyć sekcje wokalne (do sześciu osób). Każdy uczestnik może zaśpiewać dowolnie wybrany, pasujący do grupy wiekowej utwór. Najlepsi mogą się później zaprezentować podczas Międzynarodowego Festiwalu Gdynia OPEN. W 2018 roku jego 5. edycja odbędzie się od 31 maja do 3 czerwca.
 
W tegorocznej edycji do udziału zgłosiło się blisko 170 wokalistów – nie tylko z Pomorza, ale również z Warszawy i Krakowa. We wtorek i środę – 27 i 28 lutego – trwały przesłuchania konkursowe. Najlepszych wybierało Jury złożone z muzyka Jacka Kuleszy, wokalisty Marcina Spennera oraz aktora scen muzycznych i pedagoga Karola Drzewoszewskiego.

Mini Gdynia OPEN 2018 organizowany jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni i Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Dąbrowie.
 
Laureaci oraz nominowani do udziału w Festiwalu Gdynia OPEN 2018:
W kategorii wiekowej do 6 lat: Viktoria Konys, Przemek Zielonka-Majka, Liliana Kramkowska
W kategorii wiekowej 7-10 lat: Zofia Tartas, Lena Niedźwiecka, Adam Kordowski, Szymon Lubicki, Zoja Syguda
W kategorii wiekowej 11-13 lat: Maciej Antończak (I miejsce), Gabriela Borys (II miejsce), Wiktoria Rozenko (III miejsce), Dominik Król, Zuzanna Oleszczak, Adrianna Kordowska, Kalina Kortas, Anotnina Milczek, Oliwia Bukowska, Mateusz Czapp
W kategorii wiekowej 14-16 lat: Piotr Nowak (I miejsce), Alicja Sporek (II miejsce), Amelia Rydzyńska (III miejsce), Julia Romanowska, Natalia Sikora, Nadia Wacławek, Zuzanna Początek
W kategorii wiekowej 17-20 lat: Duet Martyna Jażdżewska i Sandra Elminowska (I miejsce), Paulina Prychożdenko (II miejsce), Julia Górska (III miejsce), Emilia Warmińska, Kinga Bujak

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 02.03.2018 09:26
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.03.2018 10:03
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze