Co nowego

Gdynia miastem bez barier, Hala Sportowo - Widowiskowa także nagrodzona

Opis alternatywny

19.01.2010 r.

Gdynia została nagrodzona za działania na rzecz zapewnienia powszechnej dostępności przestrzeni architektonicznej miasta dla osób z niepełnosprawnością, a Hala Sportowo - Widowiskowa GDYNIA uzyskała Nagrodę Główną w konkursie Polska Bez Barier 2009 na najlepiej dostosowany do możliwości osób niepełnosprawnych obiekt sportowy w kraju oddany w 2009 roku. 19 stycznia 2010 r. w sali kolumnowej kancelarii Sejmu RP nagrody z rąk organizatorów przedstawicieli Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Kancelarii Sejmu RP odebrali: Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz dyrektor HSW GDYNIA - Mariusz Machnikowski.

Gdynia została uznana za miasto najbardziej w Polsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością, a Hala Sportowo - Widowiskowa GDYNIA uzyskała Nagrodę Główną w konkursie Polska Bez Barier 2009 na najlepiej dostosowany do możliwości osób niepełnosprawnych obie

Celem konkursu jest promowanie najlepiej przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością obiektów w Polsce. O nagrody walczyły 164 obiekty i przestrzenie w 9 kategoriach. W kategorii sport i rekreacja było zgłoszonych 17 kandydatów m.in. stadiony, hale sportowe, baseny, obiekty noclegowe, parki, szlaki turystyczne. 

Hala Sportowo - Widowiskowa GDYNIA najlepiej dostosowanym do możliwości osób niepełnosprawnych obiektem sportowym oddanym w Polsce w 2009 - bramka dla osób na wózkachHala Sportowo-Widowiskowa w Gdyni jest obiektem w pełni dostępnym dla osób niepełnosprawnych, który m.in.: na widowni ma 20 miejsc dla osób z niepełnosprawnością oraz - w razie potrzeby - dodatkowe, bezpośrednio na płycie boiska. Planowane jest także zastosowanie audiodeskrypcji podczas meczów.

W konkursie zostały również nagrodzone miasta, które są najbardziej przyjazne i dostępne architektonicznie dla osób z niepełnosprawnością. Nagrodę główną zdobyła Gdynia, a pozostałe nagrody otrzymały: Dąbrowa Górnicza, Koszalin i Zielona Góra.
Nagrodą dla miast wybranych w konkursie Miasta bez barier 2009 są kampanie reklamowe o łącznej wartości 300 tys. zł, ufundowane przez firmę reklamy zewnętrznej AMS, która jest partnerem strategicznym konkursu.

Nagrodzone i wyróżnione obiekty zaprezentowane zostaną w piątej publikacji z serii Biblioteka Wizerunku Miasta, którą AMS wyda w ramach autorskiego programu marketingu miejskiego Bramy Kraju.

Dyplom dla miasta Gdynia w konkursie Polska bez barier 2009 za działania na rzecz zapewnienia powszechnej dostępności przestrzeni architektonicznej miasta dla osób z niepełnosprawnością

Hala Sportowo - Widowiskowa GDYNIA najlepiej dostosowanym do możliwości osób niepełnosprawnych obiektem sportowym oddanym w Polsce w 2009 - niepełnosprawni kibice na meczu koszykówki Asseco Prokom

Więcej zdjęć:
www.hswgdynia.pl/index.php/pl/galeria/view/38.html

Zobacz film o Hali Sportowo-Widowiskowej GdyniaWięcej o konkursie:
www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/58769