Co nowego

Gdynia - najbardziej roztańczone miasto

Grand Prix Pomorza w tańcu towarzyskim // fot. Marcin Korniak

Grand Prix Pomorza w tańcu towarzyskim // fot. Marcin Korniak

W pierwszy weekend marca odbędzie się w Gdyni II turniej Grand Prix Pomorza w tańcu towarzyskim. W wydarzeniu wezmą udział zarówno doświadczeni tancerze, pochodzący z Pomorza mistrzowie Polski par dorosłych, jak i pary dziecięce, młodzieżowe i dorośli dopiero rozpoczynający swoją przygodę z tańcem – do roku nauki.
 
- Będzie to już drugi z tego cyklu turniej. Będzie można kibicować parom tanecznym w różnych kategoriach wiekowych. Między innymi widzowie będą mogli się przekonać jak pęknie może prezentować się dwulatek w sambie. Przeprowadzimy Państwa przez świat tańca w wykonaniu par dziecięcych, młodzieżowych oraz dorosłych. Damy dowód, że taniec towarzyski może stać się pasją zarówno w wymiarze sportowym, jak i hobbystycznym – zaprasza Agnieszka Majsterek ze Studia Tańca Tango, organizatorka wydarzenia.
 
Turniej odbędzie się w sobotę, 3 marca 2018, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Zielonej 53 na Babich Dołach. Zgłoszenia par do 26 lutego 2018 drogą mailową: grandprixpomorza@wp.pl. To turniej otwarty dla wszystkich, amatorów i tancerzy zawodowych. Organizatorem wydarzenia są trzy trójmiejskie szkoły tańca: Studio Tango, Dagmara Korcz Dance Studio oraz Dance& French Academy.

Impreza objęta jest honorowym patronatem prezydenta Wojciecha Szczurka.

Nauka tańca w dzielnicach
 
Osoby, które chciałyby potrenować taniec w Gdyni, mogą to robić bezpłatnie i pod okiem doświadczonych instruktorów. Rady Dzielnic Orłowa, Grabówka i Dąbrowy oferują bezpłatną naukę tańca.

W Orłowie organizatorzy skupiają się na tańcach latynoamerykańskich w trzech grupach: młodzieżowej 12-16 lat, dorosłej, oraz grupie senioralnej. Zajęcia odbywają się wieczorami w dni powszednie w studiu Tańca i Fitness Havana Si, al. Zwycięstwa 197. Wymagane zapisy na zapisy@havanasi.pl lub 735-973-252.

Radni dzielnicy Grabówka oferują mieszkańcom bezpłatne zajęcia taneczne Zumby. Zajęcia odbywają się w środy od godz.17.30 w Szkole Podstawowej nr 52 przy ul. Okrzei 6.
 
Na Dąbrowie spotkania taneczne odbywają się w wybrane niedziele o godzinie 20.00. Tutaj można poznać podstawowe kroki takich tańców jak: walc angielski, tango, foxtrot, quickstep, samba, cha-cha, rumba, jive, stomp i blues. Zajęcia odbywają się na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Nagietkowej 73. Tutaj zapisy nie są wymagane. Można dołączyć w każdej chwili, wszystkie zajęcia w miesiącu są na poziomie pierwszego stopnia. Nowa grupa rusza 11 marca.

Udział w zajęciach finansują Rady Dzielnic. Orłowo i Grabówek dofinsowanie otrzymały w ramach konkursu Przyjazna Dzielnica. Dąbrowa finansuje zajęcia z budżetu dzielnicy.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 19.02.2018 11:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.02.2018 14:34
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze