Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Gdynia Rodzinna Plus – przedłuż ważność uprawnień

Na zdjęciach od lewej: nowoczesny elektrobus (fot. Kamil Złoch), wzór Karty Mieszkańca (fot. Kamil Złoch(

Na zdjęciach od lewej: nowoczesny elektrobus (fot. Kamil Złoch), wzór Karty Mieszkańca (fot. Kamil Złoch(

W Gdyni rodziny z co najmniej trojgiem dzieci mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Wszystko w ramach Gdyni Rodzinnej Plus. Informacja o takim uprawnieniu jest zapisana na Karcie Mieszkańca. Zainteresowane rodziny mogą już przedłużyć okres, na jaki będzie im przysługiwać ta forma wsparcia. Wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta ZKM Gdynia przy ul. Kilińskiego 16.


Przywilej obowiązuje na wszystkich liniach w granicach Gdyni. Z końcem września tego roku kończy się okres jego obowiązywania. Rodziny wielodzietne mogą jednak przedłużyć ważność uprawnienia na kolejny okres – od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 roku.

Aby to zrobić, należy udać się do Biura Obsługi Klienta Nr 1 w Gdyni przy ul. Kilińskiego 16. Jest ono otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 10:30 – 17:00. Na miejscu należy wypełnić wniosek o zapis uprawnienia Gdynia Rodzinna Plus. Ważne, by posiadać ze sobą Karty Mieszkańca poszczególnych członków rodziny, gdyż to właśnie na nich zapisywane jest uprawnienie do bezpłatnych przejazdów. Karty powinny być ważne co najmniej do października 2023 roku. Wnioskujący muszą też okazać ważne legitymacje dzieci w wieku 18-24 lat.

Uprawnienie przysługuje rodzinom 3+. Za takową uznaje się rodzinę, w której rodzice / przysposabiający / rodzice zastępczy / opiekunowie prawni lub małżonek powyższych mają na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci własnych / przysposobionych / objętych prawną opieką spełniających przynajmniej jeden z poniższych warunków:
  • wiek do 18 lat,
  • wiek powyżej 18 lat jednak nie przekraczający 24 lat w przypadku kontynuowania nauki przez te dzieci na podstawie ważnej legitymacji,
  • wiek do 24 lat w przypadku posiadania ważnego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Kartę Mieszkańca może otrzymać każda osoba, która jest zameldowana w Gdyni lub rozlicza podatek dochodowy w Gdyni.

Wniosek najprościej złożyć przez internet. Wystarczy wejść na stronę gdynia.pl/konto, zarejestrować się, a następnie złożyć wniosek o Kartę Mieszkańca. Rejestracja na urządzeniach mobilnych możliwa jest poprzez aplikację Gdynia. Wnioski o Kartę Mieszkańca można złożyć też w formie papierowej w punktach obsługi:
- InfoBox przy ul. Świętojańskiej 30, czynny pon-pt w godz. 8:00-16:00,
- Centrum Obsługi Mieszkańca CH Riviera przy ul. K. Górskiego 2, czynny pon-sob w godz. 10:00-18:00.

Wybierając wniosek papierowy, należy pamiętać, aby zabrać ze sobą aktualne zdjęcie. Zdjęcie po zeskanowaniu i umieszczeniu go na Karcie Mieszkańca zostanie zwrócone podczas wydawania Karty.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.karta.um.gdynia.pl.

  • ikonaOpublikowano: 06.07.2022 14:16
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.07.2022 08:41
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Najnowsze