Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
Co nowego

Gdynia się szczepi. Ruszyła rejestracja dla seniorów

materiały Gdynia.pl

materiały Gdynia.pl

15.01.2021 r.

Rozpoczyna się kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności zostaną objęci nimi seniorzy w wieku 80 lat i starsi. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć na naszej stronie internetowej w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIESZCZEPI.


Szczepienia dla osób z etapu I rozpoczną się 25 stycznia. W pierwszej kolejności do programu mogą przystąpić seniorzy w wieku 80+. Rejestracja dla nich ruszyła w piątek, 15 stycznia. Tydzień później – 22 stycznia – skorzystać z niej będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. O przystąpienie do szczepień zaapelował do gdyńskich seniorów prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek.

- Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy, już wkrótce, w ramach przyjętego dla całego kraju programu szczepień przeciwko koronawirusowi, będą Państwo mieli możliwość skorzystania z tego szczepienia. Zwracam się do Państwa - w trosce o Państwa zdrowie, a nawet życie - z istotnym apelem. Chciałbym, abyście mogli Państwo ponownie w pełni korzystać z uroków życia seniora i bez ograniczeń czerpać radość z tego szczególnego czasu, z kontaktu z bliskimi – rodziną, przyjaciółmi. Aby znowu mieli Państwo możliwość udziału w dotychczasowych aktywnościach i zajęciach, którymi gdyńscy seniorzy z ochotą wypełniali zwykle swój czas. Szanowni Państwo, Drodzy Seniorzy - są Państwo niesłychanie ważną częścią gdyńskiej społeczności. Dlatego gorąco zachęcam Państwa do skorzystania z dobrodziejstwa, którym jest możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 - dla własnego dobra i bezpieczeństwa, w trosce o tych, których kochacie, dla rychłego powrotu do spotkań z tymi, dla których są Państwo najważniejsi na świecie – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.Zarejestrować można się na trzy sposoby:

- telefonicznie – przez infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numerem 989,
- elektronicznie – przez e-rejestrację dostępną na stronie www.pacjent.gov.pl,
- w wybranym punkcie szczepień na terenie Gdyni.


#GDYNIASIĘSZCZEPI


Aby ułatwić gdynianom przystąpienie do programu szczepień przeciwko COVID-19, na miejskim portalu internetowym gdynia.pl powstała specjalna zakładka #GDYNIASIĘSZCZEPI. Znajdują się w niej wszystkie najważniejsze informacje, takie jak:

- proces szczepienia i procedura rejestracji przedstawiona krok po kroku,
- lista punktów szczepień na terenie Gdyni.


Przekierowanie do zakładki #GDYNIASIĘSZCZEPI można znaleźć na stronie głównej portalu tuż nad głównymi tematami i rubryką „Wiadomości z Gdyni”.

materiały Gdynia.pl


Szczepienia nie tylko w Polsce

Szczepienia trwają w całej Europie. Zaszczepił się m.in. papież Franciszek. Informację tę potwierdził Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Papież już wcześniej zapowiadał, że zapisze się na szczepienie. Mówił, że to etyczny obowiązek jego i nas wszystkich.