Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing
Co nowego

Gdynia Złotą Gminą na 5!

Dyplom Gdynia Złotą Gminą na 5! // mat. http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl

Dyplom Gdynia Złotą Gminą na 5! // mat. http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl

24.05.2019 r.

Gdynia otrzymała tytuł „Złotej Gminy na 5!”. Doceniono partnerskie nastawienie gminy zarówno do lokalnych przedsiębiorców jak i zewnętrznych inwestorów. To 5. edycja rankingu przygotowywanego przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdynia została „Złotą Gminą na 5!” po raz pierwszy i znalazła się w zaszczytnym gronie dziesięciu zdobywców tego tytułu. Jest to wyróżnienie dodatkowe i warunkiem otrzymania go jest zdobywanie standardowego wyróżnienia „Gmina na 5!” przez 3 kolejne lata. Zadaniem „Złotej Gminy na 5!” jest promowanie gmin, w których jakość obsługi inwestorów i przedsiębiorców jest stale na wysokim, profesjonalnym poziomie. Trzykrotne zdobycie tytułu „Gmina na 5!” stanowi największe wyróżnienie w ramach przeprowadzanego badania.

W tegorocznej edycji, w zakresie dobrych praktyk oraz innowacyjności skierowanych do inwestorów i przedsiębiorców, przebadanych zostało ponad 630 gmin. Autorzy raportu zwracali uwagę zarówno na rozwiązania o charakterze zachęcającym do nowych inwestycji w danej gminie, jak również na te wspierające obecnych przedsiębiorców. Memorandum Gdyni, czyli opracowanie aspektów życia w mieście istotnych z punktu inwestora czy przedsiębiorcy, przekonało oceniających, że gmina wzorowo zachęca do inwestycji.

Zadaniem tej ponadstustronicowej publikacji jest dynamizowanie procesu pozyskiwania inwestorów oraz przedsiębiorców. Dzięki niej mogą oni zdobyć wiedzę na temat gdyńskich stref biznesowych, rozwoju infrastruktury czy ulg podatkowych związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej. Te podane w przejrzysty sposób informacje ułatwiają potencjalnemu przedsiębiorcy ocenę atrakcyjności gminy i podjęcie decyzji o lokalizacji swojej inwestycji w gminie. Dzięki temu, że przygotowano również angielską wersję Memorandum, istnieje szansa na pozyskanie inwestorów zagranicznych.

Prezentacja tegorocznych wyników badania „Gmina na 5!” oraz ceremonia nagrodzenia wyróżnionych gmin odbyły się 23 maja 2019 roku w Warszawie, podczas konferencji pn. „Forum Gmin na 5!”.