Co nowego

Gdyńska Witawa najlepszą polską budową ubiegłego roku!

Opis alternatywny

13.06.2003 r.

Gdyński kompleks usługowo-mieszkaniowy Witawa został nagrodzony w prestiżowym konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa na najlepsze budowy ubiegłego roku. Konkurs odbywa się pod patronatem Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miasta oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. W tym roku startowało w nim 71 budów. Witawa dostała główną nagrodę w kategorii budownictwa mieszkaniowego, wielorodzinnego. Inwestycja została zrealizowana przez gdyńskie firmy Ekolan oraz Allcon /Allcon otrzymał również dyplom uznania za sopocką Villę Sobiecki/ Projekt wykonało Architektoniczne Studio Autorskie Mariana Synakiewicza z Gdańska.

To jedna z największych inwestycji w Trójmieście w ostatnich latach. Całość kosztowała ok. 60 mln zł. Centrum powstało na skrzyżowaniu ulic Chwarznieńskiej i Wielkokackiej. Na ponad 7 tys. metrów kwadratowych znajduje się 460 mieszkań oraz część usługowa /m.in. bary, restauracje, centrum zdrowia, dwupoziomowy plac zabaw dla najmłodszych i klub fitness/. Na dachu znajduje się ogród dla mieszkańców z widokiem na morze i Trójmiejski Park Krajobrazowy. Budowa trwała 20 miesięcy.

Wyróżnienie w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa otrzymał budynek produkcyjno - usługowy 'Vector' przy ul. Chwaszczyńskiej 153. Jego generalnym wykonawcą była firma Allcon. W zakładzie tym produkowane są urządzenia elektroniczne o najwyższej złożoności technicznej i technologicznej. Podstawowymi odbiorcami tych produktów są operatorzy telekomunikacyjni, operatorzy transmisji danych, organizacje związane z telewizją oraz szeroko pojęte środowisko dostawców 'nowych usług'. Zakład zatrudnia 250 osób. W ubiegłym roku firma 'VECTOR' została zwycięzcą w XI edycji konkursu Lider Polskiego Biznesu organizowanego przez Business Centre Club.

To nie wszystkie nagrody dla gdynian! W kategorii obiektów użyteczności publicznej wygrała gdańska Zielona Brama. Jej odnowy dokonała gdyńska firma Polnord. Wyróżnienie przypadło również Przedsiębiorstwu Budowlanemu Rolbud oraz spółce Rocfin /obie firmy z Gdyni/ za budynek przemysłowo-biurowy w Miszewku. Dyplom uznania otrzymała spółka TBS Czynszówka za zespół budynków mieszkalnych przy ul. Starodworcowej. Gdyński TBS został wyróżniony już po raz trzeci. Wcześniej dwa razy zajął drugie miejsce:
- w 2000 r. za budynek przy ul. Dembińskiego,
- w 2001 r. za budynek przy ul. Gryfa Pomorskiego.