Co nowego

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2015 - ruszają zapisy

Opis alternatywny

28.11.2014 r.

Na ten dzień czekają tysiące miłośników triathlonu w Polsce - w poniedziałek 1 grudnia 2014 r. uruchomione zostaną zapisy do pierwszej, polskiej edycji legendarnych zawodów z cyklu Ironman. Organizatorzy Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2015 przygotowali 2000 pakietów startowych na głównym dystansie. Impreza odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015 roku.


W ramach wydarzeń towarzyszących Herbalife Ironman 70.3 Gdynia odbędzie się także, podobnie jak w roku 2014 Sprint Triathlon (0,75km pływania - 20km rowerem i 5km biegiem) oraz po raz pierwszy w historii gdyńskiej imprezy Sztafeta Triathlonowa dla 3-osobowych drużyn, która odbędzie się również na dystansie sprinterskim. Kolejną nowością są zawody dla dzieci Iron Kids. Po raz kolejny zapraszamy do Gdyni profesjonalistów, rywalizujących na wymagającym dystansie half-ironman, ale konsekwentnie przybliżamy ten sport amatorom. Dlatego już od piątku rywalizować będą dzieci później sprinterzy i zespoły sztafet - zapowiada dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Łucyk.


Opłaty wpisowe na dystans główny zaczną się od 125 euro. Jest to najniższa cena za zawody w cyklu Ironman w Europie. Podobnie jak w latach ubiegłych, impreza odbędzie się w centrum miasta, ze strefą zmian usytuowaną na alei Jana Pawła II, tuż nad brzegiem Zatoki Gdańskiej, gdzie każdego lata przyjeżdżają tysiące turystów.

W 2015 roku jesteśmy gotowi na przyjęcie w Gdyni łącznie 3800 miłośników triathlonu, przy czym na głównym dystansie Ironman 70.3 będzie obowiązywał limit 2000 zawodników, a na sprincie 1000 osób. W przypadku rywalizacji drużynowej przygotowujemy pakiety dla 100 sztafet, a do rywalizacji w ramach Iron Kids zamierzamy dopuścić 500 dzieci - mówi dyrektor Herbalife Ironman 70.3 Gdynia Piotr Netter. Oczywiście, dystanse dla najmłodszych nie będą wymagające - w każdej z części pokonają od kilkuset do paru tysięcy metrów.

Ironman 70.3 to globalny cykl imprez obecny w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Aktualnie pod szyldem Ironman organizowanych jest ponad 130 imprez. Kolebką zmagań są Hawaje. To właśnie w tym miejscu od 1978 roku organizowane są Mistrzostwa Świata na Big Island, najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na świecie, które są celem i marzeniem niemal każdego, kto uprawia tę dyscyplinę sportu. Ponad 200 tysięcy ludzi rocznie walczy o kwalifikację na mistrzostwa świata Ironman. Teraz do tej rywalizacji mogą się włączyć uczestnicy gdyńskiej imprezy. Wyjaśnijmy, że liczba 70.3 w nazwie imprezy pochodzi od sumy dystansów wszystkich trzech konkurencji w milach. W przeliczeniu na kilometry jest to 1900m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21 km 97,5m biegu, czyli dystans half-ironman.

Ironman to niezwykłe zjawisko społeczne - mówi Piotr Netter. Ukończenie zawodów to zawsze wyjątkowe uczucie, a zdobycie tak zwanego „slota", czyli kwalifikacji na mistrzostwa świata budzi podziw i szacunek nie tylko wśród triathlonistów. W ubiegłym roku, w zawodach na całym świecie wystartowali sportowcy ze 180 krajów. Cieszymy się, że tak prestiżowa seria wreszcie zawita do Polski - dodaje.