Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

InfoBox ponownie otwarty

fot. Andrzej Gojke

fot. Andrzej Gojke

01.06.2020 r.

W związku ze znoszeniem kolejnych ograniczeń popularny wśród Gdynian i turystów InfoBox zostanie ponownie otwarty. Będzie jednak funkcjonował na innych niż zwykle zasadach – nieczynna będzie wieża widokowa czy sala konferencyjna. Gdynianie na powrót będą mogli jednak skorzystać z Punktu Obsługi Karty Mieszkańca.

Gdyński InfoBox został – decyzją prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka – zamknięty 11 marca. Po niespełna trzech miesiącach ponownie otwiera swe przestrzenie dla mieszkańców i turystów. Obiekt czynny będzie przez cały tydzień, z pewnymi wyłączeniami.

InfoBox będzie otwarty w godzinach 10:00 – 19:00 w dni powszednie oraz od 11:00 do 18:00 w soboty i od 11:00 do 16:00 w niedziele. Punkt Obsługi Karty Mieszkańca, w którym można zarówno złożyć wniosek o kartę, jak i ją odebrać będzie czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Podczas wizyty nie skorzystamy z wieży widokowej, sali z makietą miasta oraz sali konferencyjno-wystawowej.

Aby ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa wewnątrz budynku obowiązują podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Należy zasłonić usta i nos oraz zachować odpowiedni dystans od obsługujących pracowników oraz pozostałych zwiedzających.

Ponadto w poszczególnych pomieszczeniach InfoBoxu obowiązywał będzie limit przebywających w nich osób. Dla recepcji i znajdującego się przy nim holu wynosi on 4 osoby oraz 2 osoby dla CultureBox.