Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Amerykanie docenili Stowarzyszenie Traffic Design

Stowarzyszenie Traffic Design docenione w konkursie  „Innovation By Design Awards 2018

Stowarzyszenie Traffic Design docenione w konkursie „Innovation By Design Awards 2018", fot, materiały prasowe

12.09.2018 r.

Microsoft, Airbnb, Google i Traffic Design docenione w konkursie „Innovation By Design Awards 2018" organizowanym przez amerykański magazyn Fast Company. Gdyńskie stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie za projekt „re:design 4”. Zobacz wyróżnioną realizację.

Celem prestiżowego konkursu „Innovation By Design Awards 2018" jest nagrodzenie innowacyjnych projektów i rozwiązań z dziedzin, takich jak grafika użytkowa, projektowanie produktu, multimedia czy moda. Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia w 16 kategoriach. Stowarzyszenie Traffic Design zostało docenione za realizację szyldów dla warszawskich rzemieślników w kategorii „Graphic Design and Data Visualization".

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, szczególnie że wyłoniono nas spośród ponad 2800 projektów zgłoszonych z różnych zakątków świata - mówi Monika Domańska ze Stowarzyszenia Traffic Design. -Zależy nam na edukowaniu lokalnego rynku w zakresie projektowania graficznego. Design, biznes i innowacje powinny iść ręka w rękę – dodaje.

Obok gdyńskiego stowarzyszenia nagrodzeni i wyróżnieni zostali światowi giganci jak Google, Microsoft, Airbnb czy zwycięzca w kategorii – firma consultingowa Wolff Olins. Organizatorem konkursu jest amerykański miesięcznik Fast Company. Na jego łamach publikowane są teksty dotyczące nowych technologii, designu, biznesu czy kwestii społecznych.

Stowarzyszenie Traffic Design docenione w konkursie  „Innovation By Design Awards 2018", fot, materiały prasowe

Przypomnijmy, modernizacja szyldów warszawskich zakładów rzemieślniczych odbyła się w ubiegłym roku w ramach akcji „re:design 4”. - Od lat działamy na rzecz podnoszenia estetyki przestrzeni publicznej w Polsce. Wierzymy, że ma ona wpływ na jakość naszego życia. Bałagan reklamowy zdecydowanie nam nie służy, niszczy wygląd miast oraz psuje humor – podkreśla Domańska.

Projekt objął wykonanie 12. szyldów i identyfikacji wizualnych. Nowy wygląd zyskały m.in. witryna zakładu renowacji mebli, zakład ślusarski, optyk, fryzjer i zegarmistrz. Autorami projektów byli czołowi polscy graficy - Filip Tofil z Syfonstudio, Paweł Ryżko, Zuzanna Rogaty i Marian Misiak z Threedotstype czy Michał Jarociński z Capitalics Warsaw Type Foundry. Wszystkie odnowione zakłady znajdują się na Pradze Północ.

  • Stowarzyszenie Traffic Design docenione w konkursie  „Innovation By Design Awards 2018", fot, materiały prasowe
  • Stowarzyszenie Traffic Design docenione w konkursie  „Innovation By Design Awards 2018", fot, materiały prasowe
  • Stowarzyszenie Traffic Design docenione w konkursie  „Innovation By Design Awards 2018", fot, materiały prasowe