Co nowego

Jacht „Belfer” z Gdyni wraca do domu z nagrodami

Zwycięzcy z Gdyni wracają do domu // mat. prasowe

Zwycięzcy z Gdyni wracają do domu // mat. prasowe

10.08.2022 r.

Mamy kolejny powód do dumy. Jacht „Belfer” z Gdyni wygrał tegoroczne regaty żaglowców „The Tall Ships Races” w klasie C. Załoga jest właśnie w drodze do domu. Zwycięzców będziemy mogli przywitać w gdyńskiej marinie w piątek, 12 sierpnia o godz. 16.00.

 
Tym razem podczas „The Tall Ships Races” regatowym akwenem było Morze Północne. Gospodarzami kolejnych zlotów były miasta: Esbjerg, holenderski Harlingen, Antwerpia oraz Aalborg w Danii.

Podczas największych regat żaglowców jacht „Belfer” z Gdyni zdobył aż trzy nagrody, z czego tę najważniejszą – pierwsze miejsce w klasie C.  

Kapitan Jarosław Goliński tak relacjonował walkę „Belfra” podczas regat:

– Pierwszy etap. Kapitan Jarosław Goliński. Siedem osób z Esbjerg do Harlingen. Poszło nam super. Praktycznie bezbłędny przelot. Zajęliśmy drugie miejsce w połączonych klasach C/D. Wyprzedził nas tylko duży jacht niemieckiej Marynarki Wojennej „Esprit”.
Drugi etap. Kapitan Maciej Jabłoński. Płynęliśmy tylko w cztery osoby. Prawie siedem dni na Morzu Północnym. Zajęliśmy pierwsze miejsce w klasie C, wygrywając tym samym tegoroczna edycję „The Tall Ships Race” w klasie C.

Załoga „Belfra” planuje powrót do Gdyni 12 sierpnia o godz. 16.00. Każdy, kto chciałby przywitać zwycięzców i im osobiście pogratulować, ma okazję to zrobić przychodząc w piątek do mariny.