Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Plakaty weekendowych wydarzeń

Plakaty weekendowych wydarzeń

07.12.2018 r.

Gdyńskie warsztaty podróżnicze Alicja Kubiak i Jan Kurzela

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na kolejne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych "Wyjdź w Świat" z Alicją Kubiak i Janem Kurzelą, którzy opowiedzą o Papui Zachodniej. Spotkanie odbędzie się w piątek 7, grudnia w godz. 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.  Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia. 

Na Papui Zachodniej spędziliśmy czas podążając śladami ostatnich "dzikich" plemion. Wiele z rdzennych ludów Papui zostało już dotkniętych procesem cywilizowania, jednak nadal żyją oni według zasad wytyczonych przez swoich przodków, ale są też takie, które nie poddały się "ucywilizowaniu" w ogóle. Mówimy tutaj o kanibalach i łowcach głów jak np. Korowaje czy Asmaci ale także o plemionach, które prowadziły łowicko- rolnicze życie jak na przykład Dani. Spędziliśmy pośród tych plemion wiele dni i mieliśmy niepowtarzalną okazję przyglądać się ich życiu, uczestniczyć w kilku bardzo ważnych dla nich obchodach oraz brać udział w niektórych czynnościach dnia codziennego. Staraliśmy się zrozumieć ich świat, ich sposób patrzenia na życie.

Wstęp wolny.

Arka Gdynia - mecz Energa Basket Ligi

W piątek 7 grudnia o godz. 19:30 w Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, Arka Gdynia podejmie zespół TBV Start Lublin.

Bilety: https://assecogdynia.interticket.pl/

Świąteczny Kiermasz Rękodzieła w podziemiu Hali Targowej

Miejskie Hale Targowe we wszystkie soboty i przedświąteczną niedzielę handlową grudnia otwierają swoje przestrzenie na wyjątkowe wydarzenie - Świąteczny Kiermasz Rękodzieła.

Do zaprezentowania swoich wyrobów zaproszeni zostali lokalni twórcy rękodzieła artystycznego. Będzie to doskonała okazja do zakupu wyjątkowych ozdób świątecznych, unikatowych, artystycznych prezentów zrobionych z bawełny, gliny, filcu i przeróżnych włóczek oraz producentów ręcznie stworzonych przytulanek, kolorowych czapek, pięknej biżuterii – czyli niezwykłych i oryginalnych prezentów i upominków.

Podczas kiermaszu odbywać się będą kreatywne warsztaty z wystawcami. Każdego dnia Kiermaszu będzie można wspólnie z twórcami wykonywać prezenty podglądając specjalistów.

Na kiermaszu nie zabraknie Mikołaja z prezentami ani świątecznego klimatu w postaci dekoracji oraz nastrojowej muzyki na żywo.

Kiermasz odbywał się będzie w godz. 9.00 - 16.00 w Podziemiu Hali Łukowej.

Mikołajkowy KompasMikołajkowy Kompas

Gdyński Klub Z kompasem zaprasza w sobotę 8 grudnia na magiczną imprezę na orientację „Mikołajkowy Kompas” rozgrywaną we wspaniałej, przedświątecznej atmosferze. Do wyboru cztery trasy piesze: Smerfowa- 5 km, Różowa- 10 km, Zielona - 12,5 km, Czarna - 15 km oraz jedna trasa rowerowa- Żółta- 30 km. 

Na wszystkich uczestników czekają bogate pakiety startowe, mikołajkowe czapki, kolorowe numery startowe, obfity rajdowy bufet i nagrody, o które naprawdę warto powalczyć.

Wystartujcie i zobaczcie jak wspaniały jest las u progu zimy. Jak zjawiskowo wyglądają w tym lesie uczestnicy Mikołajkowego Rajdu- wszyscy w czerwonych czapkach.

Program
10:00 - przejęcie bazy Rajdu
10:00- 11:45 - sprawy organizacyjne trasy Smerfowej, Różowej I Brązowej (wydawanie pakietów startowych, zapisy w Bazie itp.)
11:45 - uroczyste otwarcie Rajdu, rzdawanie map dla trasy Smerfowej, Różowej i Brązowej
12:00 – wspólny start trasy Smerfowej, Różowej I Brązowej
13:30 - początek startu interwałowego trasy Zielonej i Czarnej
15:00 - 16:30 - przekazywanie wstępnych wyników dla trasy Smerfowej i Różowej, zgłaszanie uwag do Organizatora
16:00 - 20:30 - ognisko dla wszystkich tras (stopczas no-limit)
16:30 - ogłoszenie wstępnych wyników dla trasy Smerfowej i Różowej; dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród
19:00 - 20:30 - przekazywanie wstępnych wyników, zgłaszanie uwag do Organizatora
20:30 - zakończenie rywalizacji na trasach, ogłoszenie wstępnych wyników Rajdu „Mikołajkowy Kompas 2018”, dekoracja zwycięzców, rozdanie nagród.

Bilety: http://www.zkompasem.pl/oplaty-startowe

Mikołajki w Akwarium Gdyńskim

Akwarium Gdyńskie zaprasza 8 i 9 grudnia na Mikołajkowy weekend w Płetwusiowie.
• Warsztaty przyrodnicze dla dzieci 4-6 lat. Zajęcia pt. „Tajemnica rafy koralowej”* odbędą się o godz.: 12.00, 13.00 i 14.00. Udział w warsztatach w cenie biletu wstępu do Akwarium, ale wymaga wcześniejszych zapisów! Tel. 58 7326620
• Edukacja przez zabawę - podczas warsztatów dzieci poznają mieszkańców rafy koralowej wcierając się w rolę najeżki, kraba, konika morskiego lub rekina. Nie zabraknie także morskich bohaterów znanych bajek. A wszystko to w formie animacji ruchowych.

Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Gra muzealna "Misja ściśle fajna"

Gra muzealna dla dzieci i młodzieży w wieku 11 - 15 lat
Druga i czwarta sobota miesiąca, godz. 17.00 – 18.30
Uwaga! Agentka X poszukuje współpracowników do udziału w Misji Ściśle Fajnej, której celem jest rozwiązanie Wielkiej Tajemnicy w Muzeum Emigracji w Gdyni!

Wymagania:
- ciekawość i dociekliwość,
- odwaga i spryt,
- Wiek 11–15 lat (dorosłym wstęp wzbroniony. Wzbudzają zbyt dużo podejrzeń!).

Agentka X ma do wykonania specjalną misję w muzeum. Niestety, żywi ona obawy, iż w jej agencji detektywistycznej działa szpieg... Postanowiła więc działać na własną rękę. Pod przykrywką zajęć edukacyjnych, chce poprosić dzieciaki o wykonanie zadań na terenie muzeum. Istnieje uzasadniona obawa, że dorosłe osoby myszkujące po muzeum wzbudziłyby podejrzenia. Takie zachowanie całkowicie przystaje młodzieży i dzieciakom, poza tym nikt nie będzie spodziewać się, że wykonują one poważną, szpiegowską robotę.

Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę miesiąca. W każdym miesiącu gramy w nową grę, którą powtarzać będziemy dwa razy. W każdej grze rozwiążemy jedną zagadkę – uczestnictwo we wszystkich grach pozwoli rozwiązać wielką, poważną tajemnicę.

Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie nie uczestniczą w zajęciach, ale są zobowiązani pozostać podczas cały czas trwania gry w budynku Muzeum Emigracji w Gdyni.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Bazar Bo Ze Wsi w nowej siedzibie

Dawna siedziba kina Polonia (później Goplana) mieszcząca się na rogu ul. Żeromskiego (od strony skweru Kościuszki) zmieniła się w miejsce pełne wydarzeń, spotkań i zakupów.

W soboty w godz. 10.00-14.00 odbywa się tam Bazar Bo Ze Wsi, gdzie można kupić regionalne produkty od lokalnych producentów i rolników.

„Whitney — Queen of the Night”„Whitney — Queen of the Night”

Koncert „Whitney — Queen of the Night” to hołd dla życia i twórczości jednej z najwspanialszych i najczęściej nagradzanych artystek naszych czasów — Whitney Houston. Po czterech latach nieustannych występów w Wielkiej Brytanii, zespół nareszcie zawita do Polski i ruszy w trasę koncertową. Podczas show widzowie będą mogli usłyszeć największe przeboje w oryginalnych aranżacjach koncertowych, jakie wykonywane były podczas występów artystki. Nie zabraknie takich hitów jak: „I Have Nothing”, „I Wanna Dance with Somebody”, „One Moment in Time” czy „I Will Always Love You”. W rolę Whitney wciela się brytyjska piosenkarka Shanice Smith, okrzyknięta przez londyńską prasę wschodzącą gwiazdą West Endu. Organizatorzy wydarzenia zadbali także o detale, takie jak wizerunek artystów, który inspirowany jest wyglądem scenicznym Whitney, jej fryzurami, makijażem czy kostiumami, które podczas występu zmieniane są aż 7 razy!

Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, sobota 8 grudnia, godz. 19:30.

Bilety: https://tixer.pl/whitney-queen-of-the-night
 

Gdyński Mikołajkowy Marsz Nordic Walking

PTTK Klub Turystyczny "Wybrzeże" i Nordic Walking Team Gdynia zapraszają w niedzielę 9 grudnia na III Gdyński Mikołajkowy Marsz Nordic Walking na Świętą Górę inaczej nazywaną Górą św. Mikołaja.

Zbiórka: godz. 10:00 przy Dworcu SKM Wzgórze św. Maksymiliana (od strony CH Riwiera).
Odjazd: godz. 10:10 autobusem linii 147 w kierunku Witomina.

Start marszu: godz. 10:30 przy wejściu do lasu na końcu ul. Sosnowej na Witominie (tuż obok Domu "Za Falochronem").

Zakończenie marszu w tym samym miejscu co start na Witominie.
Dystans marszu to około 10 km leśnymi szlakami.

MARSZ MIKOŁAJKOWY to okazja do zbiórki na rzecz Gdyńskiego Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań. Na miejscu zbiórki będzie wolontariusz z puszką, do której organizatorzy proszą o dobrowolne datki. Sugerowane datki w kwocie 10 - 20 zł od osoby, ale oczywiście większe bardzo mile widziane.

Należy zabrać ze sobą:
- kijki do nordic walking, jednak wędrowcy bezkijowi także bardzo mile widziani
- suchy prowiant, świąteczne smakołyki i ciepłe picie, bo będzie mini piknik na świeżym powietrzu,
- obowiązkowo mikołajkowy element stroju, np. czapkę mikołaja, rogi renifera itp.
Członkowie PTTK są ubezpieczeni, natomiast pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.

Balonowe Show czyli Funny Balls Show

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – tego w Polsce jeszcze nie było!

W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Szarla, księżniczki Szarlotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkudziesięciu błękitnych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, wirują w rytm muzyki na scenie. Oryginalne postaci, cyrkowe triki i sztuczki, akrobaci na piłkach, interaktywne zabawy, w które angażowana jest widownia, a wszystko to zamknięte w 70 minutach doskonałej historii z balonami w roli głównej!

Funny Balls Show to bajeczne widowisko teatralne, w którym zobaczycie ponad 3 000 balonów w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach!

W Gdyni widowisko będzie można zobaczyć w niedzielę 9 grudnia o godz. 12.00 w Sali Koncertowej Portu Gdyni.

Bilety: https://iframe88.biletyna.pl/event/view/id/83459

PGNiG Superliga: Arka Gdynia - NMC Górnik

Mecz 14. kolejki sezonu 2018/2019 PGNiG Superliga odbędzie się w niedzielę 9 grudnia w hali Gdynia Arena o godzinie 17.00.

Naszym sportowym rywalem w walce o ligowe punkty będzie drużyna NMC Górnik Zabrze, która obecnie jest wiceliderem rozgrywek.

BILETY:
10 zł – ulgowy
15 zł – normalny
20 zł - rodzinny (rodzice plus dzieci)
Dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny
Dla grup zorganizowanych bezpłatny.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– od piątku do niedzieli 7, 8 i 9 grudnia na „Zabójstwo króla” Piera Paola Pasoliniego w reż. Krzysztofa Babickiego.
Mocna i poruszająca sztuka, w której dojrzały, bogaty bohater buntuje się przeciwko własnemu losowi. Wikła się w skomplikowaną relację z synem, zadaje pytania o Boga, politykę, seksualność, ludzkie dewiacje i apokaliptyczną wizję historii.

KonsternacjaGdyńskie Centrum Kultury zaprasza

Gdyńskie Centrum Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
– w piątek 7 grudnia o godz. 19.00 i 8 grudnia o godz. 16.30 i 19.00 na spektakl „Konsternacja” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Tekst jednego z najważniejszych dramaturgów młodego pokolenia Mariusa von Mayenburga to tylko z pozoru lekka komedia. Uwaga: pokaz 7 grudnia odbędzie się z audiodeskrypcją i napisami.
Bilety: 40/35 zł.
– w piątek 7 grudnia o godz. 19.00 i 8 grudnia o godz. 16.30 i 19.00 na spektakl „Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka (Gdyńskie Centrum Filmowe, Sala Warszawa). Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i… uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w naszym spektaklu. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf dla dwojga aktorów – Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. To sztuka o nas… bardzo bliska polskiemu widzowi, ciepła i mądra.
Bilety: 50/45 zł.
– w niedzielę 9 grudnia o godz. 16.30 na spektakl „Psiunio” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Tragikomedia, która dzięki humorystycznym dialogom i brawurowej grze aktorów obnaża słabości związku pomiędzy kobietą a mężczyzną oraz przedstawia relacje międzyludzkie w zupełnie nowym świetle.
Bilety: 40/35 zł.

Teatr Gdynia Główna proponuje

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w niedzielę 9 grudnia o godz. 12.00 na bajkę „Dzielny kapitan Ahab” insp. „Moby Dickiem” H. Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego.

Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. Młody Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia.

Bilety: 25 zł.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Koniec roku to wysyp kolejnych polskich premier w Gdyńskim Centrum Filmowym. Na ekrany wchodzi między innymi głośna „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej.

Sala Warszawa

Piątek, 7 grudnia

Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka – 10.45
Miłość jest wszystkim – 12.30
Zacznijmy jeszcze raz (spektakl teatralny Gdyńskiego Centrum Kultury) – 19.00

Sobota, 8 grudnia

Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka – 10.15
Miłość jest wszystkim – 12.00
Zacznijmy jeszcze raz (spektakl teatralny Gdyńskiego centrum Kultury) – 16.30, 19.00

Niedziela, 9 grudnia

Pettson i Findus. Najlepsza gwiazdka – 10.45
Kamerdyner – 12.30
Miłość jest wszystkim – 15.10
Bohemian Rhapsody – 17.45
Kraina wielkiego nieba – 20.20

Sala Goplana

Piątek – Sobota, 7-8 grudnia

Miśków 2-óch w Nowym Jorku – 10.20
Zimna wojna – 12.10
Robin Hood. Początek (wersja z polskim dubbingiem) – 14.00
Kraina wielkiego nieba –16.20, 20.20
Jeszcze dzień życia – 18.30

Niedziela, 9 grudnia

Miśków 2-óch w Nowym Jorku – 10.30
Zimna wojna – 12.20
Robin Hood. Początek (wersja z polskim dubbingiem) – 14.20
Kraina wielkiego nieba – 16.40
Jeszcze dzień życia – 18.50
Fuga – 20.40

Sala Morskie Oko

Piątek, 7 grudnia

Trzy twarze – 10.10
Ajka – 12.10
Via Carpatia (wersja z napisami angielskimi) – 14.20
Nadmiar łaski – 16.00
Eter – 18.10
Fuga – 20.30

Sobota, 8 grudnia

Sofia – 10.50
Ajka – 12.30
Via Carpatia (wersja z napisami angielskimi) – 14.40
Nadmiar łaski – 16.20
Twarz – 18.30
Fuga – 20.30

Niedziela, 9 grudnia

Sofia – 11.00
Trzy twarze – 12.40
Ajka – 14.40
Via Carpatia (wersja z napisami angielskimi) – 16.50
Eter – 18.30
Nadmiar łaski – 20.50


Więcej informacji w kalendarzu wydarzeń