Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Weekend 17-19 lipca//collage z materiałów prasowych

Weekend 17-19 lipca//collage z materiałów prasowych

16.07.2020 r.

Deszczowe polskie lato nie rozpieszcza, ale za to można odsapnąć po weekendzie pełnym emocji i pracowitym tygodniu. Miłośnicy spacerów brzegiem morza mogą teraz wyhasać się do woli. Warto też uczynić coś dla ducha. W teatrach i kinach sporo propozycji dla małych i dużych. Ruszyły też cykle spacerów: dla zielarzy, miłośników architektury oraz tropicieli gdyńskich zagadek.

Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski (ul. Bema 26) zaprasza na spektakle. Dla bezpieczeństwa widzów zastosowano wytyczne i restrykcje sanitarne: m.in. ograniczenie o 50% liczby miejsc na widowni, konieczności noszenia w teatrze maseczek, zachowanie dystansu, dezynfekcja, zabieranie okryć wierzchnich na widownię.
Najbliższe spektakle:
– 17, 18, 19 lipca o godz. 19.00 – Anna Burzyńska, „Cafe Luna”. Reżyseria: Józef Opalski.
Oto zestaw, który śmieszy, wzrusza i zachwyca. Trzy wyjątkowe kobiety o burzliwych życiorysach. Dwóch tajemniczych mężczyzn, z czego jeden na wysokich obcasach oraz przeboje z filmów Pedro Almodóvara.
Spektakl trwa godzinę i 25 minut.
Szczegóły www.teatrgombrowicza.art.pl.

Odwiedź Konsulat Kultury

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza do Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25):
– 17 i 18 lipca o godz. 20.00 na spektakl „Konsternacja” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Tekst Mariusa von Mayenburga to tylko z pozoru lekka komedia. Poślizg tożsamości i ciągle zmieniająca się narracja są najczystszym tematem spektaklu i skutkują odpowiednią alegorią naszych czasów.
Bilety: 50/45 zł
– 19 lipca o godz. 18.00 na trzeci koncert w ramach cyklu Muzyka na Patio. Wystąpią Agnieszka Brenzak, Maciej Łyszkiewicz i Dariusz Herbasz.
Wstęp wolny

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Podczas wakacji warto się wybrać do Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego. W repertuarze każdego dnia jest nawet kilkanaście różnych filmów, dla dzieci i dorosłych, które można oglądać w trzech kameralnych, klimatyzowanych i bezpiecznych salach kinowych. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza też na bezpłatne warsztaty, zajęcia ruchowe i seanse w Kinie Plenerowym. Wszystko to na charakterystycznym czerwonym patio obok budynku GCF na Placu Grunwaldzkim, gdzie trwa akcja „Lato na Patio”.
Do sali kinowej powrócił cykl „Bajka w Centrum”, czyli sobotnie poranki filmowe, połączone z warsztatami, a także popularny wśród stałych widzów cykl dokumentalny „Sztuka w Centrum”, prezentujący filmy poświęcone wybitnym malarzom i kompozytorom. Najbliższe pokazy: „Michał Anioł. Miłość i śmierć” (19 lipca), „W poszukiwaniu Haydna” (2 sierpnia). Aktualny repertuar Kina Studyjnego GCF, aktualizowany w każdy wtorek, dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.
Lato na Patio
Klasyka filmowa i pełnometrażowe hity kinowe, filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz ulubione polskie animacje dla dzieci – tak w największym skrócie wygląda program Kina Plenerowego w Gdyńskim Centrum Filmowym, dostępnego bezpłatnie dla mieszkańców Trójmiasta i turystów. Codziennie o godz. 15.00 można zobaczyć „Filmy z Gdyni”, czyli filmy dyplomowe i etiudy studentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. W poniedziałki, środy i piątki warto wpaść na czerwone patio z dziećmi. W te dni zawsze o godz. 10.00 wyświetlane są filmy animowane, między innymi „Pamiętnik Florki”, „Żubr Pompik”. „Mami Fatale”, „Basia”.
Z kolei w soboty o godz. 18.00 można nadrobić kinowe zaległości i obejrzeć za darmo filmowe hity, które jeszcze niedawno gościły na dużym ekranie, między innymi: „Tajemnice Joan” (18 lipca), „Podły, okrutny, zły” (25 lipca).
Repertuar na www.gcf.org.pl.

Wakacyjne przygody w Experymencie

W tegoroczne wakacje nad morzem warto odwiedzić Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98). Na gości czekają dwa rodzaje specjalnych, naukowo-przygodowych warsztatów oraz inne atrakcje.
Szczegóły na www.experyment.gdynia.pl i www.bilety.experyment.gdynia.pl.

Kino po sąsiedzku #wGdyni

17 lipca rozpocznie się cykl Kino po sąsiedzku #wGdyni. Projekcje filmowe pod chmurką potrwają do 29 sierpnia i zagoszczą w 7 dzielnicach: Karwiny, Dąbrowa, Cisowa, Grabówek, Leszczynki, Chwarzno-Wiczlino i Redłowo. Harmonogram i szczegółowy repertuar w wydarzeniach na profilu Dzielnice#wGdyni oraz na stronie https://www.gdynia.pl/dzielnice.

Spacer ziołowy

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza 19 lipca na spacer przyrodniczy z ekspertem zielarstwa i ziołolecznictwa Małgorzatą Ewert.
Uczestnicy rozpoznają florę rosnącą w Rezerwacie Przyrody „Kępa Redłowska“, a także dowiedzą się, dlaczego ozdoba rezerwatu, orłowsko-redłowski klif wkrótce może zniknąć.
Obowiązują maseczki i dystans.
Zbiórka przy Domku Żeromskiego o godz. 11.00.

„Gdynia o 10:00”

„Gdynia o 10:00” to nowatorski projekt spacerów, łączących ciekawą historię Gdyni z nieszablonową prezentacją miejskich obiektów noclegowych współpracujących w ramach Gdyńskiej Rady Turystycznej (GRT).
Na spacer mieszkańców i turystów zapraszają gdyńscy przewodnicy, lubiani, popularni i profesjonalni eksperci w swojej dziedzinie, miłośnicy Gdyni i jej mieszkańców.
Wszystkie spacery startują o godz. 10.00, trwać 90 minut i odbywają we wszystkie soboty lipca, sierpnia oraz września. Trasy spacerów będą się powtarzać co dwa tygodnie.
Trasy spacerów:
Śródmieście, Kamienna Góra/Wzgórze św. Maksymiliana, Wielki Kack/Grabówek/Leszczynki, Orłowo
Harmonogram spacerów w lipcu:
Trasa: Śródmieście
25.07 o godz. 10.00, start – Jakubowy Hotel – Danuta Ślipy;
Trasa: Kamienna Góra/Wzgórze św. Maksymiliana
18.07 o godz. 10.00, start – Hotel Nadmorski – Robert Chrzanowski;
Trasa: Orłowo
18.07 o godz. 10.00, start – Quadrille Relais & Châteaux – Michał Miegoń;
Trasa: Wielki Kack/Grabówek/Leszczynki
25.07 o godz. 10.00, start – Baltic Hotel – Michał Miegoń.
Zapisy na wycieczki lipcowe pod nr. tel. 58 622 37 66 zbiera Miejska Informacja Turystyczna w dniach poniedziałek-piątek, w godz. 9.00-18.00.
Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników limit jednej grupy wynosi 20 osób.
Trasy mogą stanowić problem dla osób z niepełnosprawnościami oraz dla małych dzieci z uwagi na dystans oraz ograniczenia w terenie (schody, strome podejścia).