Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

W ten weekend oprócz atrakcji plenerowych sporo jest propozycji stacjonarnych//collage z materiałów prasowych

W ten weekend oprócz atrakcji plenerowych sporo jest propozycji stacjonarnych//collage z materiałów prasowych

29.07.2021 r.

Gdy pogoda płata figle, warto mieć jakąś alternatywę. Dlatego w ten weekend oprócz atrakcji plenerowych jest też sporo propozycji stacjonarnych. Kino, teatr, muzeum, a może koncert? Lub spacer dla serca czy łyk edukacji. W Gdyni naprawdę jest z czego wybierać. Chodźcie!


Teatr Gdynia Główna bezpłatnie, w plenerze

Teatr Gdynia Główna zaprasza 31 lipca o godz. 17.00 na spektakl dla dzieci „Bajka o Bajce. Szczęśliwy koniec” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak. Przedstawienie pokazuje burzliwe losy księcia Pipo i księżniczki Popi. W spektaklu śledzimy ich podróż po Krainie Do Której Nikt Nigdy Nie Chodzi i wizytę w Bibliotece prowadzonej przez Białego Szczura, gdzie bohaterowie spróbują przeczytać Księgę Swojego Życia.

Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 (ul. Leopolda Staffa 10)

Udział jest bezpłatny.
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl.


16. edycja Moto Safety Day

31 lipca o godz. 11.00 na parkingu przy Polance Redłowskiej rozpocznie się 16. edycja Moto Safety Day.
Potrzeba ciągłej edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, przy przejazdach kolejowo-drogowych, partnerstwa na drodze, dbałości o środowisko naturalne w aspekcie zmieniającego się klimatu oraz zrównoważona mobilność to podstawowe założenia tegorocznej odsłony wydarzenia. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

Poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce nadal jest niezadowalający. Szybka jazda, stan techniczny pojazdu i drogi, jazda w stanie nietrzeźwym i roztargnienie to główne przyczyny wypadków drogowych.

W programie m.in. strefa programu „Mistrzowie w drodze”, rajdówka Kajetana Kajetanowicza, najnowszy symulator jazdy 9D, pokazy obsługi defibrylatora i udzielania pierwszej pomocy, symulator dachowania, badanie czasu reakcji kierowców, instruktaże montażu fotelików, tor jazdy dla dzieci, kącik z wieloma atrakcjami, symulacja wypadku – pokaz ratownictwa drogowego, miasteczko kolejowo-drogowe, miniauta elektryczne dla dzieci, samochody elektryczne VW ID.3 oraz VW ID4, motocykle i skutery.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku będzie edukował w miasteczku ruchu drogowego, zaś ratownicy na motocyklach ze stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto będą szkolić z udzielania pierwszej pomocy.

Ponadto na uczestników będą czekały ekowarsztaty, wakacyjne tatuaże i food trucki. To także doskonała okazja do rozmów z ekspertami, którzy będą do dyspozycji uczestników. O godz. 19.00 odbędzie się koncert bluesowy – Frazier&Nowak.

Organizatorem wydarzenia jest Link PR. Partnerami imprezy są miasto Gdynia i Fundacja Grupy PKP.
Partnerami głównymi są Bank BNP Paribas, Energa z Grupy ORLEN i Grupa LOTOS.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Dla uczestników w każdej grupie wiekowej przygotowano sporą dawkę edukacji, muzyki, zabawy oraz konkursy z nagrodami.
Więcej informacji: https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday.


Zobacz to, co najlepsze, na Scenie Letniej w Orłowie

Jubileuszowa XXV Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:
30, 31 lipca oraz 1 sierpnia o godz. 20.00 – „Jesteśmy na wczasach” wg Wojciecha Młynarskiego w reż. Jarosława Kiliana.
Ze znakomitych utworów Wojciecha Młynarskiego wyłania się świat, który znamy, który nas zaskakuje, ale który kochamy, bo przecież „jeszcze w zielone gramy”…

Repertuar i bilety online na stronie:
www.teatrgombrowicza.art.pl.


Przyjdź do ogrodu społecznego na Checzy

Przystań Opata Hackiego 33 zaprasza mieszkańców do wspólnego piknikowania w ogrodzie społecznym – w nowej odsłonie – na terenach Checzy!

Spotkanie odbędzie się 30 lipca i jest częścią inauguracji całorocznego ogrodu społecznego na osiedlu Zamenhofa–Opata Hackiego w Chyloni, który będzie można zobaczyć w nowej odsłonie.

Najmłodsi także mogą liczyć na dobrą zabawę. Będą na nich czekać bańki mydlane oraz kącik plastyczny. A animatorki z Przystani Opata Hackiego 33 ozdobią ich buzie ulubionymi motywami. Organizatorzy przygotowali też dla uczestników imprezy drobne, przystaniowe upominki.

Spotkanie w ogrodzie społecznym będzie doskonałą okazją do poznania animatorów z Przystani Opata Hackiego 33, a także „Wymiennikowni” – Młodzieżowego Centrum Innowacji Społecznych i Designu z Chyloni.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Zakończenie zaplanowano o godz. 20.00.


„Lato na Patio”

Przez całe lato można odwiedzać, bezpłatnie, kino plenerowe w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wszystko w ramach „Lata na Patio”.

W programie przedpołudniowych spotkań filmowych, które odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 10.00, są polskie serie animowane, takie jak „Kaktus i Mały”, „Pamiętnik Florki”, „Przytul mnie” i kultowy serial animowany „Rodzina Treflików” opatrzony tłumaczeniem w języku migowym. Z najmłodszymi dziećmi warto wybrać się do kina plenerowego na czerwonym patio w soboty o godz. 10.00. Wtedy będzie można oglądać wybrane odcinki bezdialogowej bajki „Bobaski i Miś”.

W ramach tegorocznego „Lata na Patio” pod chmurką, przy sprzyjającej pogodzie, będzie można oglądać pełnometrażowe filmy fabularne, prezentowane dwa razy w tygodniu, w czwartki i soboty o godz. 18.00

Na wszystkie plenerowe pokazy wstęp wolny.
Na całe lato zaplanowano także warsztaty artystyczne, spotkania, zajęcia rekreacyjne.
Program „Lata na Patio” jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl.


Widzimy się w Konsulacie Kultury

Konsulat Kultury i Gdyńskie Centrum Kultury zapraszają 30 i 31.07 o godz. 19.00 oraz 1.08 o godz. 17.00 na spektakl „Źli Żydzi” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Czarna komedia Joshuy Harmona to starcie dwóch wizji świata – osadzonego w tradycji i wierze oraz wyzwolonego i obojętnego religijnie.

Bilety: 50/45 zł.
Szczegóły na konsulatkultury.pl.


Spacery z architekturą i morzem w tle

Spacery startują w ramach cyklu Letnich Spacerów Architektonicznych w wybrane soboty o godz. 14.00 sprzed InfoBoxu (ul. Świętojańska 30).

Terminy: 31 lipca i 7, 14, 21 sierpnia.
Podczas spacerów przewidziano: wejścia do wybranych budynków i kamienic na trasie, prezentacje archiwaliów, ciekawostki oraz zagadki architektoniczne. Udział w minikonkursach w ramach Archi Spacerów.

Szczegóły: www.modernizmgdyni.pl.
www.fb.com/modernizmgdyni.

Legenda Morska Gdyni zaprasza na letnie spacery „Wakacje Morskie Gdyni”, które odbywają się w niedziele o godz. 10.00. Start sprzed InfoBoxu (ul. Świętojańska 30).

W trakcie spaceru są organizowane quizy morskie z nagrodami. Spotkania to okazja do plenerów fotograficznych w ramach konkursu „Legenda Morska w Obiektywie 2021”.

Udział może wziąć każdy. Spotkania są bezpłatne.
Terminy spacerów: 1, 8, 15, 22 sierpnia.
Szczegóły: www.legendamorska.pl,
www.fb.com/Legendamorskagdyni.


Koncert siostrzeństwa

31 lipca o godz. 19.00 na Letniej Scenie Blues Clubu przy ul. Zawiszy Czarnego odbędzie się koncert pod hasłem Sisterhood.
Podczas gdyńskiego święta kobiecych głosów usłyszymy: Joannę Bielawską, Maję Domachowską, Monikę Fortuniak, Joannę Knitter, Grażynę Łobaszewską, Agnieszkę Orzechowską, Wiosnę Wiosnowską, Hannę Woźniak oraz muzyków Kiev Office, St. John, Bielizny i State Urge.

Inicjatorką wydarzenia Sisterhood – Święto Kobiet jest gdyńska wokalistka Aleksandra Kobiela.
Wstęp wolny.