Uwaga! We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się akcja wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu miny morskiej.  Więcej informacji w komunikacie. Uwaga! We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się akcja wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu miny morskiej.  Więcej informacji w komunikacie.
Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni?

Taki bedzie weekend po gdyńsku // collage z mat. pras.

Taki bedzie weekend po gdyńsku // collage z mat. pras.

25.11.2022 r.

Gdy za oknem listopadowa plucha, a pierwszy śnieg jest już tylko wspomnieniem, z pomocą przychodzą gdyńskie instytucje kultury. Można pójść do teatru, kina, na warsztaty czy koncert. A nieustraszonych czeka trening z komandosami na plaży Babie Doły.


Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski w Gdyni zaprasza 25, 26 i 27 listopada na spektakl „Lot nad kukułczym gniazdem” Dala Wassermana w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
To kultowa opowieść o tym, jak w imię godności i wolności rodzi się bunt.
Do szpitala psychiatrycznego trafia charyzmatyczny Randle Patrick McMurphy, złodziej i przestępca, który w ten sposób chce uniknąć więzienia. Z miejsca ustala nowe porządki i wypowiada wojnę despotycznej siostrze Ratched. Zaczyna się wyścig, którym odmieni się życie kilku pacjentów. Niestety będą też ofiary. Fascynująca i niezwykle silna metafora współczesności, w której „ten dobry” musi polec w imię wolności i ideałów.
Więcej informacji i bilety na
www.teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Gdynia Główna – nowy repertuar
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
  • 26 listopada o godz. 19.00 na spektakl „Maska” Stanisława Lema w reż. Ewy Ignaczak. Bilety: 45/40 zł.
  • 27 listopada o godz. 12.00 na Stację Bajek. Zaprezentowany zostanie spektakl „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistarku” Pierre’a Gripariego. Bilety: 40 zł.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna.

Kulturalnie na Jana z Kolna
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
  • 26 listopada o godz. 19.00 i 27.11 o godz. 17.00 na spektakl „Stara baba. Tragedia antyczna” w reż. Magdaleny Bochan-Jachimek. To współczesna historia opowiedziana językiem antycznej tragedii. Na scenie pojawią się więc chór, Olimp i aktorzy, którzy wypowiadają wyłącznie rymowane kwestie. Bilety: 30 zł.
  • 25 listopada o godz. 19.00 na koncert dobroczynny „Wystarczy być”. Wystąpią: Iza Połońska – śpiew oraz Witold Cisło – gitara. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na program grantowy „Latarniczki”. Wstęp w ramach biletu-cegiełki o wartości 100 zł. Wejściówki do nabycia w kasie Konsulatu Kultury i przez stronę organizatorów.
  • 25 listopada o godz. 17.30 w imieniu Fundacji Przytulny Domek zaprasza na wieczór poezji „Słowa uskrzydlone”. W programie wiersze Magdaleny Rataj połączone z muzyką na żywo w wykonaniu młodych uczniów z Ogniska Muzycznego w Gdyni. Wstęp wolny.

Teatr Muzyczny – to dla Was gramy
Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza 26 i 27 listopada na „Księgę Dżungli” Rudyarda Kiplinga w reżyserii Jakuba Szydłowskiego oraz spektakl „Wiedźmin” na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.
Bilety i szczegóły: muzyczny.org/pl.

Koncert „City of stars”
Największe przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej w niepowtarzalnym show „City of stars"! Niezapomniane muzyczne emocje z udziałem 30 wokalistów i znakomitego muzyka jazzowego Dominika Kisiela.
Koncert gdyńskiego Chóru „Razzle Dazzle" odbędzie się w niedzielę, 27 listopada o godz. 18.00 w auli widowiskowej ZSO nr 8 (ul. Wiczlińska 50 A). Bilety do kupienia na interticket.pl.
„Razzle Dazzle" to gdyński chór mieszany. Zrealizował ponad 50 koncertów, kilka projektów telewizyjnych (w tym „Polsat Hit Festiwal", „Mam talent", „Project Lady"). Jest laureatem złotego pasma w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Sopocie Mundus Cantat 2002 i złotego medalu w Międzynarodowym Konkursie w Indonezji.
Za pulpitem dyrygenckim charyzmatyczna „ZZ Pop" Zuzanna Popiołkiewicz.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Jesień pełna kultury" przez miasto Gdynia i Radę Dzielnicy Chwarzno-Wiczlino.

Klub Filmowy
Klub Filmowy (ul. Polska 1) zaprasza:
  • 25-27 listopada o godz. 20.00 na pokaz filmu „Bohater” Asghara Farhadiego, dwukrotnego zdobywcy Oscara, który powraca do rodzinnego Iranu. Czerpiąc z lokalnego kontekstu, tka kolejną uniwersalną, przejmującą opowieść. Tym razem o człowieku, który stał się zakładnikiem sądów, w tym wydającego najostrzejsze wyroki trybunału, jakim są media społecznościowe.
  • 25-27 listopada o godz. 18.15 na pokaz filmu „Chrzciny” w reż. Jakuba Skoczenia. To komedia obyczajowa, która pokazuje, że dla rodziny można zrobić wszystko. Film w gwiazdorskiej obsadzie. Występują m.in.: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski czy Tomasz Schuchardt.
Bilety: https://www.klubfilmowy.pl/.

Koncert WKlm
26 listopada o godz. 20.00 w Klubie Desdemona odbędzie się koncert „WKlm: Wolność Kosmos Improwizacja”.
Podczas wydarzenia publiczność będzie mogła zobaczyć proces tworzenia w czasie rzeczywistym. Przed wydarzeniem artyści znają tylko temat przewodni. Tym razem będzie to hiperboliczna zieleń.
Wystąpią: Joanna Kucharska, Dagmara Cichocka, Aleksandra Joryn i Izabella Sawicka. Oprawą wizualną, która będzie miała wymiar malarski, zajmie się Gosia Kupper.
Koncert organizuje Fundacja 4 Sztuki. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta.
Wstęp od 25 zł.
Kontakt: fundacja4sztuki@gmail.com.

Formoza trenuje Odważnych
26 listopada plaża w Babich Dołach zmieni się w poligon szkoleniowy. Do udziału w niezwykłym treningu zaproszono wszystkich chętnych mieszkańców Gdyni i okolic. Instruktorami - najtwardsi z najtwardszych, czyli komandosi ze Stowarzyszenia Żołnierzy „KRS Formoza”. 
Nauka samoobrony, trening sprawnościowy i wydolnościowy, a także pokaz sztuk walki. Wszystko to okraszone dobrą zabawą i nadmorskimi okolicznościami przyrody. Tak wyglądać będzie sobotni poranek dla uczestników odważnego treningu z komandosami Formozy. Spotkanie odbędzie się w ramach kampanii profilaktyki raka jąder „Odważni wygrywają”. 


Spacer z ornitologiem
26 listopada o 10.00 odbędzie się bezpłatny spacer przyrodniczy.
Uczestnicy dowiedzą się m.in.: gdzie można spotkać jeże i inne ssaki oraz jak radzą sobie one zimą, jakie zwierzęta i najczęściej trafiają do ośrodka rehabilitacyjnego i dlaczego, jak z głową pomagać zimującym ptakom i ssakom oraz jakie ptaki można spotkać w mieście zimą i w czasie migracji, a także po co są one znakowane i gdzie zgłaszać odczyty obrączek.
Zbiórka przy bibliotece na Karwinach (ul. Brzechwy 3/5). Warsztat terenowy poprowadzi Leszek Damps – ornitolog, obrączkarz i pracownik Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie.

Dzień Kreatywny Hal Targowych

26 listopada odbędzie się jesienna edycja Dnia Kreatywnego Hal Targowych. Zaplanowano warsztaty sitodruku, ceramiki oraz teatralne. Wydarzenie będzie połączone z wernisażem wystawy pokonkursowej „Zakupy z ludzką twarzą”.

Warsztaty sitodruku w godz. 10.00-12.30 poprowadzą artyści z pracowni sita Suzito. Miejsce: podziemie pod Halą Płaską, alejka Halo Kultury – box 511 i 512.
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatysitodruku/.
W godz. 11.00-13.00 zaplanowano warsztaty teatrzyku z Otwartą Pracownią Ślad. Miejsce: podziemie pod Halą Płaską, alejka Halo Kultury – box. 320.
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatyteatrzyku/.
Warsztaty ceramiki dla dorosłych odbędą się w godz. 10.00-12.00 w pracowni „NODOBRA”. Miejsce: podziemie pod Halą Płaską, alejka Halo Kultury – box. 519.
Zapisy: https://app.evenea.pl/event/warsztatceramiki/.
Natomiast o godz. 12.00 w holu Hali Łukowej odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej „Zakupy z ludzką twarzą” prezentującej handel na hali i portrety kupców.