Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

grafika jest collagem aktywności: od góry: 1. zarys choinki i kota oraz psa, 2. królowa śniegu i Kaj, 3. motyw ostrokrzewu z napisem dzwoneczki Mikołaja, 4. kucharka i rybak

W ten weekend łapiemy już powoli mikołajkowy klimat//collage z mat. pras.

02.12.2022 r.

Grudniowy chłód szczypie policzki, ale to nam nie psuje humorów. W ten weekend łapiemy już powoli mikołajkowy klimat. Nie zapominamy oczywiście o zwierzętach, które też chcą mieć święta. I łapiemy energię podczas rodzinnej gry miejskiej.Zobacz to, co najlepsze, w Teatrze Miejskim
Teatr Miejski w Gdyni zaprasza:
2, 3, 4 grudnia na sztukę „Misery” Williama Goldmana według powieści Stephena Kinga w reż. Krzysztofa Babickiego.
Znakomity thriller psychologiczny autorstwa króla gatunku. Wzięty pisarz, unieruchomiony z powodu wypadku, i jego nieprzewidywalna opiekunka. Co zajdzie między tą dwójką, dokąd doprowadzi relacja, na którą zostali skazani… Wciągająca opowieść o miłości, zbrodni i literaturze.

Więcej informacji i bilety na
www.teatrgombrowicza.art.pl.

„Królowa Śniegu” w Teatrze Miejskim
Z okazji mikołajek Teatr Miejski przygotował dla dzieci spektakl pt. „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie będzie można obejrzeć 3, 4, 6 i 7 grudnia. Baśń wyreżyserował Krzysztof Babicki. 
Nieśmiertelna baśń Andersena opowiada o przyjaźni Gerdy i Kaja wystawionej na próbę przez okrutną Królową Śniegu. Barwne losy dwójki przyjaciół i fascynująca osobowość zimnej władczyni od lat przenoszą czytelników i widzów w magiczną przestrzeń, w której na szczęście, po wielu nieprzewidywalnych przygodach – dobro zwycięża.
W dniach 3 i 4 grudnia w teatrze odbędą się warsztaty dla dzieci, a po spektaklu – będzie można sobie zrobić grupowe zdjęcie z aktorami.
Więcej informacji i bilety na
www.teatrgombrowicza.art.pl.

Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
3 grudnia o godz. 17. 00 oraz 4 grudnia o godz. 12.00 na premierę spektaklu „Rybak i Geniusz” według „Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana w reż. Ewy Ignaczak.
Opowieść o Rybaku i geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku. Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę.
Bilety: 40 zł.
4 grudnia godz. 18.00 na spektakl „TEOHIPHIP” według „Podróży 20” z „Dzienników gwiazdowych” Stanisława Lema w reż. Grzegorza Kujawińskiego.
Spektakl Grzegorza Kujawińskiego stanie się fascynującą podróżą przez historię ludzkości, odpowie na pytanie, dlaczego nasza historia wygląda tak, a nie inaczej. Lekki, zabawny, a zarazem pouczający spektakl – idealna propozycja na niedzielny wieczór. Naprawić, oczyścić, wyregulować i przede wszystkim uporządkować historię człowieka. Właśnie takie są główne cele programu TEOHIPHIP, którego szefem w XXVIII wieku zostaje gwiezdny podróżnik Ijon Tichy.
Bilety: 40/45 zł.
Sprzedaż online:
http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl oraz facebook.com/teatrgdyniaglowna.

Konsulat Kultury zaprasza
Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza:
  • 2.12 o godz. 9.00 i 11.00 oraz 3.12 o godz. 11.00 i 16.00 na spektakl dla rodzin „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej.

Marysia zapragnęła, aby w dniu swoich urodzin dostać od rodziców rybkę. Dostała… glonojada. Spektakl muzyczny opowiada o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie momencie. Bilety: 35 zł.
  • 4.12 o godz. 12.00 na Teatrzyk Młodego Artysty. Tego dnia scena w całości jest oddawana młodym, którzy chcą się podzielić swoim talentem. Spotkania prowadzi Magdalena Bochan-Jachimek. Wstęp wolny.
  • 4.12 o godz. 17.00 na monodram Magdaleny Bochan-Jachimek pt. „Takie tam”.
Spektakl to szyderczy manifest. Czy artyści są komukolwiek potrzebni? I co to w ogóle znaczy – artysta? Bilety: 45 zł.
  • 3.12 o godz. 10.00 Artystyczny Klub Rodzica.
Kreatywne zajęcia dla opiekunów z dziećmi w wieku 2-5 lat. Najbliższe spotkanie pomoże nam poczuć magię Świąt! Dużo pięknych dźwięków, tańców, piosenek w świątecznym klimacie. Gdzie ukrył się renifer? Czy Mikołaj dostał już nasze listy? Na te i więcej pytań odpowiemy sobie podczas naszych zimowych zabaw. Uwaga! Ze względu na charakterystykę zajęć, każdy Uczestnik (niezależnie od wieku) musi kupić bilet! Bilet w cenie 10 zł od osoby do kupienia online: konsulatkultury.pl.

Koncert kameralny
3 grudnia o godz. 18.00 w Sali Concertino (ul. Popiela 24) odbędzie się koncert kameralny.
Wystąpią: Anna Thun – mezzosopran i Rafał Lewandowski – fortepian. W programie arie, pieśni i przeboje musicalowe.
Bilety w cenie 40 zł do nabycia na miejscu 30 min. przed koncertem.
Więcej informacji na www.concertino.pl

„Zwierzęta też chcą mieć święta”
Przed nami czas radosnego oczekiwania na święta. Zakupów, pakowania prezentów i przede wszystkim spełniania marzeń, czułości i bliskości. Wśród świątecznej gorączki nie zapomnijmy o schroniskowych zwierzętach i również dla nich spakujmy świąteczną paczuszkę. Każdy z nas może odmienić ich los. 3 grudnia odbędzie się finał akcji „Zwierzęta też chcą mieć święta”.
8. edycja wydarzenia odbędzie się 3 grudnia w godz. 11.00-15.00. Podarki dla beneficjentów będzie można zostawić pod Psiokocią Choinką (wejście od strony podjazdu Witomino).
Na liście życzeń znalazły się:
ArthroVet Complex Hmb Dolfos, RenalVet, Urinodol, żurawina w kapsułkach/tabletkach, Karnityna, GeriatiVet, witaminy Senior, Mokra i sucha karma dla psów typu GastroIntestinal Low Fat, Hepatic, karma dobrej jakości np. Dolina Noteci, GranataPet, Brit, Animonda, Piper, VetoSkin, Hepatiale Forte, Immunodol, L-Lizyna, Antiherpess, Karma Gastro Intestinal mokra i sucha dla kotów, Karma dobrej jakości mokra i sucha dla kotów np. GranataPet, Catz Finefood, Josera, Brit, Dolina Noteci, Amyladol, Ipakitine, Feliway – dyfuzory i wkłady, BioProtect, Immunodol cat, Hepatil, Hepatiale dla kotów – twist off, KalmVet, Tabletki uspokajające Podkowa, żwirek typu pellet.
Więcej szczegółów na fb
https://www.facebook.com/ciapkowo.

Rodzinna gra miejska „Z Energią po Gdyni”
Gra miejska „Z Energią po Gdyni” pozwoli w formie pasjonującej zabawy poznać sposoby zaoszczędzenia energii w domu, pracy i szkole. Wystartuje w mikołajkowy weekend 4 grudnia o godz. 10.30 z placu przy ul. Zawiszy Czarnego 1 (plac Wolnej Ukrainy).
Uczestnicy podzieleni na drużyny otrzymają instrukcje, według których będą musieli pokonać określoną trasę z sześcioma przystankami w charakterystycznych dla naszego miasta punktach. Do wykonania zadań będzie potrzebna nie tylko wiedza, ale też spryt, spostrzegawczość, a przede wszystkim działanie zespołowe. Na wszystkich uczestników czekają niespodzianki, upominki, a na mecie wspólne ognisko z poczęstunkiem. Zwieńczeniem zabawy będzie rozdanie nagród rzeczowych dla najlepszej drużyny oraz pokaz palenia w piecach metodą odgórną przygotowany przez Straż Miejską.
Jak wziąć udział w zabawie?
Wystarczy zarejestrować się poprzez formularz na stronie www.gdynia.pl/gdynia-energetyczna,8107 (każdy uczestnik powyżej 6. r.ż. musi być zgłoszony osobnym formularzem).
Osoby zakwalifikowane do gry otrzymają wiadomość sms lub/i email.
Liczy się kolejność zgłoszeń.
Szczególy: Samodzielny Referat ds. Energetyki, nr tel. 58 668 23 50.

Mikołaje na motocyklach gotowi do pomocy
4 grudnia motocykliści w czerwonych strojach po raz kolejny udowodnią, że moc silnika idzie w parze z chęcią pomagania i czynienia dobra. Wszystko to w ramach dorocznej akcji „Mikołaje na motocyklach”.
Jej uczestnicy już po raz dwudziesty przejadą ulicami Trójmiasta, tworząc barwną paradę i zbierając środki na cele charytatywne.
Grudniowy przejazd mikołajów ulicami Trójmiasta to już tradycja. Miłośnicy dwóch kółek przebierają się za brodaczy w czerwonych strojach i przemierzają na swoich motocyklach trasę z Gdyni do Gdańska.
Inicjatywa ma charakter charytatywny.
Parada „Mikołaje na motocyklach” wystartuje 4 grudnia o godz. 11.00. Motomikołaje wyruszą ze skweru Kościuszki.
Udział w paradzie może wziąć każdy. Wystarczy spełnić podstawowe warunki – szczegóły na stronie mikolaje.gd.pl.
Pomagać mogą nie tylko zmotoryzowani, ale wszystkie osoby o wielkim sercu. Na starcie i na mecie parady będzie można wrzucić datek do puszki. Będą też licytacje.
Więcej na mikolaje.gd.pl.


Podróże na emeryturze
PTTK Klub Turystyczny Wybrzeże zaprasza 4 grudnia o godz. 12.00 na spotkanie ze Stanisławem Staniewskim, który opowie o pasji samotnych rowerowych podróży, co wzbogaci pokazem zdjęć.
Spotkanie odbędzie się w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27-31.
Wstęp wolny.