Co nowego

Jedziesz w tropiki? Skonsultuj się z lekarzem!

To okazja, żeby skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistą medycyny podróży, fot. pexels.com

To okazja, żeby skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistą medycyny podróży, fot. pexels.com

03.04.2019 r.

Wybierasz się w egzotyczną podróż? Musisz wykonać niezbędne szczepienia, ale nie wiesz jakie? W sobotę, 6 kwietnia lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni udzielą bezpłatnych konsultacji medycznych dotyczących szczepień i koniecznych kroków, jakie trzeba podjąć przed wyjazdem w odległe rejony świata.

Zbliżają się wakacje, wiele osób już planuje, gdzie wybierze się na wymarzony urlop. Jednak wiąże się to nie tylko z wypoczynkiem, ale także z koniecznością zaszczepienia na egzotyczne choroby. W najbliższą sobotę lekarze z UCMMiT doradzą, jakie szczepienia należy wykonać i kiedy, co powinno znaleźć się w apteczce podróżnej, i jakie choroby występują w rejonach,  które obraliśmy za swój cel podróży.

Tu należy podkreślić, że konsultacje ze specjalistą medycyny tropikalnej warto zaplanować na 6-8 tygodni przed wyjazdem. Zapewni to wystarczającą ilość czasu, aby uzupełnić apteczkę, kupić leki np. przeciwmalaryczne i repelenty. Ponadto, podróż w niektóre rejony wymaga wykonania całej serii szczepień, które należy podawać w odpowiednich odstępach czasu. Podczas konsultacji będzie można się także dowiedzieć jak przygotować się do badań, a także jakie działania profilaktyczne podjąć przed wyjazdem.

Bezpłatne konsultacje w ramach cyklicznego programu „Wiosennej, Białej Soboty” odbędą się w Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych przy ul. Powstania Styczniowego 9A, w godz. 9.00 – 13.00. Dodatkowo organizatorzy zapowiadają miłe upominki dla wszystkich uczestników.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem: 58 699 85 90 lub 58 699 86 83 oraz pod adresem e-mail: przychodnia@ucmmit.gdynia.pl, a także na stronie Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.