Co nowego

Już w marcu Transport Week #wGdyni

materiały organizatora Transport Week 2022

materiały organizatora Transport Week 2022

Po dwóch latach spotkań on-line Transport Week powraca do stacjonarnej formuły. Już 9 i 10 marca ponownie spotkamy się w Gdyni, by rozmawiać o najważniejszych zagadnieniach z sektora transportowego.


Przed nami już 11. edycja Transport Week. W ostatnich dwóch latach z powodu pandemi COVID-19 wydarzenie odbywało się w większości on-line. Teraz powraca do stacjonarnej formuły, a jego gospodarzem po raz kolejny będzie Gdynia. Transport Week to dwa pełne dni wnikliwych prezentacji i eksperckich paneli dyskusyjnych po najważniejsze zagadnienia kształtujące teraźniejszość i przyszłość sektora transportowego. Wśród tegorocznych tematów znajdą się m.in. skutki pandemii dla sektora transportu, przyszłość rynków kontenerowych, RoRo i promowych, a także najciekawsze inwestycje i projekty w polskich portach.

- Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić do Gdyni na konferencję Transport Week. To niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich osób związanych z sektorem transportu, logistyki czy gospodarki morskiej. Nasza radość jest tym większa, że po dwóch latach rozmów on-line, tym razem będziemy mogli spotkać się na żywo, oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Kontakt „face-to-face” jest niezwykle istotny przy tego typu konferencjach, pozwala rozwinąć i pogłębić niektóre interesujące zagadnienia również poza główny program, a także daje uczestnikom możliwość nawiązywania branżowych kontaktów. Zapraszam serdecznie do Gdyni na jedenastą edycję Transport Week – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Tegoroczny Transport Week odbędzie się 9 i 10 marca 2022 roku. Aby wziąć udział w konferencji, należy się zarejestrować. Dostępne są bilety zarówno na pojedyncze dni, jak i pakiet uczestnika obejmujący całość wydarzenia. Szczegóły dostępne są na stronie www.transportweek.eu.


Program konferencji podzielono na dwa duże bloki. Pierwszy z nich odbywać się będzie w języku angielskim. Obejmie dwa dni wydarzenia – zarówno 9 jak i 10 marca. Wśród tematów, które prezentowane będą w ramach bloku, znalazły się m.in.:
 • rzeczywistość post-pandemiczna w sektorze transportu;
 • wpływ polityki Unii Europejskiej na sektor transportu;
 • porty jako kluczowi partnerzy w lokalnych i globalnych gospodarkach;
 • nadwyżki finansowe – jak ich uniknąć?
 • kiedy inwestycje mają sens i jak decydować, którym projektom należy nadać priorytet w kontekście regulacji środowiskowych i klimatycznych?
 • analiza rynków kontenerów i RoRo – jak będzie wyglądał 2022 rok?
 • rynek promów pasażerskich po pandemii – nowa normalność i powrót do rzeczywistości sprzed COVID;
Wśród panelistów znajdziemy m.in. przedstawicieli gdyńskiego samorządu, a także portów w Gdyni czy Gdańsku. Nie zabraknie także głosu ekspertów i praktyków. Szczegółowe informacje nt. gości konferencji poznamy wkrótce.

Drugiego blok konferencji przygotowany został przez dwutygodnik Namiary - specjalistyczne czasopismo, w którym znajdziemy najważniejsze informacje o wydarzeniach w polskiej gospodarce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw transportu, przemysłu, usług i handlu morskiego. Rozmowy w ramach niego prowadzone będą w języku polskim i dotyczyć będą Europejskiego Zielonego Ładu w transporcie i logistyce. Paneliście szukać będą odpowiedzi na pytanie „czy wprowadzana idea to szansa rozwoju czy ekologiczny nakaz?”. O Europejskim Zielonym Ładzie w kontekście rozwoju branży TSL opowie prof. Andrzej Grzelakowski, kierownik Katedry Logistyki i Systemów Transportowych na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

Szczegółowe informacje na temat konferencji Transport Week znaleźć można na stronie internetowej www.transportweek.eu.

 • ikonaOpublikowano: 11.01.2022 14:47
 • ikona

  Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 11.01.2022 14:49
 • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze