Co nowego

K2 z pierwszym najemcą. To gdyński C.Hartwig

Zdjęcie z drona. Budynek K2 przy ulicy Kieleckiej 2 i jego najbliższe otoczenie - ulica, inne budynki, chodniki

Nowoczesny biurowiec K2 przy ulicy Kieleckiej przechodzi już ostatnie szlify. Jeszcze w tym roku przestrzenie biurowe zajmą pierwsi najemcy, w tym C.Hartwig Gdynia, mat. prasowe / Vastint Poland

08.04.2022 r.

Pierwszym najemcą w nowym biurowcu K2 przy ulicy Kieleckiej będzie firma z lokalnymi tradycjami, C.Hartwig Gdynia. Inwestor, Vastint Poland, poinformował o podpisaniu umowy na wynajem ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych biurowej powierzchni o wysokim standardzie.


Jeszcze w styczniu 2020 roku informowaliśmy o rozpoczęciu budowy, a nieco ponad rok temu - o zawieszeniu symbolicznej wiechy na budowie nowoczesnego obiektu biurowego przy Kieleckiej 2. Dziś do nowej inwestycji Vastint Poland, K2 wprowadzają się już pierwsi najemcy. Co ważne, ściśle związani z regionem i cieszący się silną pozycją w swojej branży, bo tak można w skrócie określić firmę C.Hartwig Gdynia.

Jedna z najstarszych polskich firm spedycyjnych, część gdyńskiej historii o mieście „z morza i marzeń”, przeniesie do biurowca na Wzgórzu św. Maksymiliana swoją główną siedzibę i skonsoliduje lokalne biura spółki. Przypomnijmy, że w zeszłym roku doszło do zmian właścicielskich w historycznej spółce – większościowy pakiet akcji wraz z prawem do nieruchomości wykupił niemiecki holding Rhenus Beteiligungen International GmbH.

- Od samego początku było dla nas jasne, że siedziba spółki powinna pozostać w Gdyni. Dodatkowo szukaliśmy miejsca, które pozwoliłoby nam stworzyć wygodne i zdrowe środowisko pracy. Biurowiec K2 spełnia oba te wymogi. Efektywny układ pięter umożliwi nam przygotowanie aranżacji przestrzeni biurowej, która wpisze się w aktualne, post-pandemiczne trendy stylu pracy oraz spełni oczekiwania naszego zespołu - mówi Andrzej Hass, dyrektor finansowy C.Hartwig Gdynia SA.

Jak informuje Vastint Poland, pierwszy najemca skorzysta w nowym budynku K2 z powierzchni biurowej o łącznej powierzchni 2 562 m2. To kolejny kamień milowy w procesie budowy nowoczesnego biurowca na gdyńskim Wzgórzu św. Maksymiliana – zgodnie z planem inwestycja powinna zostać oddana do użytku jeszcze w drugim kwartale 2022 roku, a wcześniejsze podpisanie umowy z najemcą pozwoli na odpowiednie przystosowanie pomieszczeń.

Biurowiec K2 w Gdyni, fot. mat. prasowe / Vastint Poland
Biurowiec K2 w Gdyni, fot. mat. prasowe / Vastint Poland

- Dogodne położenie tuż przy stacji SKM, bliskość centrum, a co z tym się wiąże - usług i centrów handlowych to tylko niektóre zalety tego miejsca. Pracownicy na pewno docenią zalety lokalizacji nowej siedziby, jak również wysoki standard samego budynku. Z narożników od strony północnej, na wyższych kondygnacjach, można podziwiać panoramę Gdyni i widok na Zatokę Gdańską - mówi Maciej Kandybowicz, leasing manager w Vastint Poland.

Przypomnijmy, że K2 to sześciopiętrowy budynek biurowy znajdujący się przy skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z ulicą Śląską, który nawiązuje architektonicznie do tradycji gdyńskiego modernizmu – jego elewację zdobią białe, pionowe panele czerpiące z motywów żagli i architektury okrętowej z lat 30. ubiegłego wieku. Projektantem budynku była pracownia APA Wojciechowski.

Obiekt ma kształt litery „H” i zawiera ponad 11 tys. metrów kwadratowych przestrzeni biurowej wysokiej jakości, lobby, dwukondygnacyjną halę garażową z parkingiem dla ponad 130 samochodów i infrastrukturą dla rowerzystów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska.