Co nowego

Klub Seniora w Orłowie

Opis alternatywny

17.12.2007 r.

W poniedziałek 17.12.2007 r. w Orłowie wiceprezydenci Gdyni Michał Guć i Bogusław Stasiak przecięli czerwoną wstęgę i tym samym otworzyli nowy Klub Seniora. Na potrzeby klubu zaadaptowano pomieszczenia po byłej aptece przy ul. Orłowskiej 66. Na przeprowadzenie remontu i przystosowanie go do potrzeb osób starszych wraz z wyposażeniem wydano około 200 tys. złotych.
Klub czynny będzie od godz.9.00 do 13.00. Orłowski Klub seniora będzie przede wszystkim miejscem spotkań starszych ludzi, pogawędek przy herbacie i kawie.
Animatorem orłowskiego klubu jest pani Dagmara Rudko, która już teraz zapowiada, że od stycznia seniorzy będą mogli uczestniczyć w bardzo atrakcyjnych zajęciach, m.in. gimnastyce, zajęciach plastycznych, śpiewie przy akompaniamencie gitary itp. Raz w tygodniu (na razie nie wybrano jeszcze dnia) seniorzy będą mogli przyjść na Orłowską 66 po południu na imprezę taneczną. Seniorzy będą także mogli skorzystać z komputera, mieści się tam bowiem kawiarenka internetowa.

Dodajmy, że Orłowo jest najstarszą demograficznie dzielnicą Gdyni, zamieszkałą przez największą liczbę 80-latków.

Orłowski Klub Seniora jest trzecim w mieście, którym bezpośrednio opiekuje się Centrum Aktywności Seniora (pozostałe dwa to kluby znajdują się w Chyloni i Śródmieściu). W sumie w Gdyni jest około 20 klubów seniora, które działają m.in. przy gdyńskich parafiach a od miasta na swoją działalność otrzymują dotacje.

W planach władze miasta mają utworzenie kolejnego Domu Seniora, tym razem w dzielnicy Witomino.

Małgorzata Omachel- Kwidzińska


 

 

Klub Seniora - foto Małgorzata Omachel-Kwidzyńska
foto. Małgorzata Omachel-Kwidzyńska

Klub Seniora - foto Wojciech Kujatt

Klub Seniora - foto Wojciech Kujatt
foto. Wojciech Kujatt