Co nowego

Kobieto - sprawdź się #wGdyni!

Bezpłatną mammografię można wykonać w Szpitalu im. PCK w Gdyni Redłowie, fot. Jan Ziarnicki

Bezpłatną mammografię można wykonać w Szpitalu im. PCK w Gdyni Redłowie, fot. Jan Ziarnicki

23.07.2020 r.

Jesteś między 50. a 69. rokiem życia i wiesz, jak ważna jest profilaktyka nowotworów? Skorzystaj z możliwości bezpłatnych badań mammograficznych w szpitalu w gdyńskim Redłowie lub namów na nie bliską ci osobę, która jest w grupie ryzyka.

Rak piersi to jeden z najczęściej występujących nowotworów na świecie, nie omijający także kobiet w bardziej rozwiniętych krajach całego świata. Jednocześnie to też jedna z najlepiej rozpoznanych obecnie chorób nowotworowych, a odpowiednia profilaktyka i szybko rozpoczęte leczenie dają większe szanse na wygraną. Właśnie dlatego warto skorzystać z darmowej mammografii – ta jest dostępna w gdyńskim Szpitalu im. PCK w Redłowie!

Bezpłatne badania piersi dotyczą kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Co ważne, z badań nie mogą skorzystać kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym. Za akcję odpowiada spółka Szpitale Pomorskie.

Dwa etapy badań


Panie mogą liczyć na dwa rodzaje świadczeń. To etap podstawowy, czyli mammografia skryningowa oraz etap pogłębionej diagnostyki.

Etap podstawowy – badania wykonuje się:
  • co 24 miesiące u kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia,
  • co 12 miesięcy u kobiet w wieku od 50. do 69. roku życiu, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny lub mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2.

Do udziału w programie nie kwalifikują się kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Etap diagnostyki pogłębionej – kryteria kwalifikacji
  • skierowanie z etapu podstawowego programu.
Więcej informacji pod nr telefonu: 58 72 60 428 lub w godzinach 8:00-13:00 - Szpital Morski im. PCK w Gdyni, Powstania Styczniowego 1, budynek nr 26, pok. 011B

mat. Szpitale Pomorskie