Co nowego

„Koci Łapci”, czyli premiera gdyńskiej legendy

Szymon Jachimek (po prawej) jest autorem najnowszej książeczki-gdynieczki „Legenda o zbóju Bernardzie

Szymon Jachimek (po prawej) jest autorem najnowszej książeczki-gdynieczki „Legenda o zbóju Bernardzie". Obok naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej Urzędu Miasta Gdyni, Beata Szadziul, fot. Michał Puszczewicz

Za nami najważniejsza część już czwartej edycji Festiwalu Literatury Dziecięcej „Koci Łapci”. Swojej premiery doczekała się tym samym najnowsza odsłona znanych i lubianych książeczek-gdynieczek dla najmłodszych, czyli „Legenda o zbóju Bernardzie”.


W sobotnie popołudnie Gdynia Rodzinna zaprosiła mieszkańców do Muzeum Emigracji na IV Festiwal Literatury Dziecięcej „Koci Łapci”. To wydarzenie, którego celem jest promocja kameralnych, ulubionych gdyńskich księgarni.

Festiwal, tak jak i przy okazji poprzednich edycji, był okazją do rodzinnych spotkań z autorami książek czy księgarzami (m.in. Księgarnia Róża Wiatrów Gdynia, KOGA, Polanglo Gdynia, Portowa, Chimera, Cafe Księgarnia Vademecum czy Księgarnia Rodzinna Szymelka).

W ramach wydarzenia swoje stoiska przygotowały m.in. lokalne księgarnie, fot. Michał Puszczewicz
W ramach wydarzenia swoje stoiska przygotowały m.in. lokalne księgarnie, fot. Michał Puszczewicz

To także warsztaty i animacje dla najmłodszych, a głównym punktem sobotniego spotkania była premiera najnowszej książeczki-gdynieczki -Legendy o zbóju Bernardzie", której autorem jest Szymon Jachimek, a opowieść zilustrowała Bogna Pniewska. Na miejscu można było porozmawiać z twórcą oraz zdobyć specjalną dedykację na swoim egzemplarzu nowego wydawnictwa dla najmłodszych gdynian. Sama „Legenda o zbóju Bernardzie" to historia Zbója Bernarda, który mieszkał w lesie, w osadzie zwanej Bernadowo.

Najnowsza odsłona popularnych książeczek-gdynieczek, fot. Michał Puszczewicz
Najnowsza odsłona popularnych książeczek-gdynieczek, fot. Michał Puszczewicz

Spotkanie w Muzeum Emigracji to nie koniec atrakcji związanych z Festiwalem Literatury Dziecięcej „Koci Łapci” - w niedzielę, 17 października o godz. 13:00 spacer śladami Bernarda i wiewióry poprowadzi w roli przewodnika Michał Miegoń z Muzeum Miasta Gdyni. Zbiórka chętnych przy ul. Bernadowskiej 7, koniec spaceru przy Osiedlu Bernadowo. Ponadto w środę, 20 października w księgarni Róża Wiatrów odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat, a w piątek, 22 października – głośne czytanie książki dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat (od godz. 11:00 do 12:00).

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 16.10.2021 14:54
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 16.10.2021 17:41
  • ikonaZmodyfikował: Kamil Złoch
ikona

Najnowsze