Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Kolejne gwiazdy Open'er Festivalu 2022

Zespół Glass Animals // materiały promocyjne Open'er Festivalu

Zespół Glass Animals // materiały promocyjne Open'er Festivalu

25.01.2022 r.

Choć trwa zima, to myślami wybiegamy już do lata. Początek wakacji w naszym mieście jak zawsze będzie bardzo muzyczny. Wszystko za sprawą Open'er Festivalu. Znamy kolejne gwiazdy, które wystąpią w Gdyni. Zagrają m.in.: Megan Thee Stallion, zespół Glass Animals, Tove Lo, Little Simz, Sky Ferreira czy Sampa The Great, KennyHoopla czy Yola.


Organizatorzy Open'er Festivalu odsłaniają karty i prezentują kolejne gwiazdy, które w tym roku wystąpią w Gdyni.

Glass Animals


Podczas tegorocznej odsłony muzycznego święta zagra grupa Glass Animals. Tworzą ją: Dave Bayley, Ed Irwin-Singer, Drew MacFarlane oraz Joe Seaward.Pierwszy wspólny album „Zaba” wydali w 2014 roku. Wtedy byli przekonani, że po krótkiej przygodzie z muzyką każdy z nich wróci do normalnej pracy. To nastawienie zmienił jednak sukces utworu „Gooey”. Od tego czasu zanotowali ponad dwa miliardy streamów i grali na największych festiwalach na świecie dla zróżnicowanej publiczności.

Drugi album – „How to Be a Human Being” (2016) – tworzyli zainspirowani życiem w trasie. Dave Bayley wyszedł z założenia, że zamiast pisać o sobie, lepiej opowiedzieć historie ludzi, których w tym czasie poznał. Dlatego każda z piosenek traktuje o innej postaci.

„Dreamland” (2020) to trzeci album zespołu Glass Animals. Znalazł się on wśród najlepszych wydawnictw w Wielkiej Brytanii. Sukces zawdzięcza m.in. utworowi „Heat Waves”, który trafił do Top 10 w kilkunastu krajach.

Grupa zagra 30 czerwca na Orange Main Stage.

Megan Thee Stallion


W Gdyni wystąpi też Megan Thee Stallion.

To przedstawicielka kobiecego rapu. W 2019 roku z impetem weszła na amerykańską scenę hip-hopową i zawładnęła nią. Wtedy ukazał się jej pierwszy mixtape „Fever”. Zarówno to wydawnictwo, jak i epka „Suga” z 2020 roku znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia Billboard 200.

W 2020 roku artystka wydała debiutancki album „Good news”, który został świetnie przyjęty.

W ubiegłym roku otrzymała aż trzy statuetki Grammy (Best New Artist, Best Rap Song oraz Best Rap Performance). Być może już niedługo do tego zbioru dołączy kolejna nagroda. Tym razem za utwór „Thot Shit” z kompilacyjnego albumu „Something for Thee Hotties”. Płyta ta również znalazła się wśród najlepszych albumów w USA.

Megan Thee Stallion wystąpi 1 lipca na Orange Main Stage.Tove Lo


Na gdyńskiej scenie pojawi się również Tove Lo – jedna z najpopularniejszych skandynawskich artystek ostatniej dekady. Na Open'erze wystąpi po raz pierwszy.

Debiutancki album „Queen of the Clouds” wydała w 2014 roku. Na swoim koncie ma także krążki „Lady Wood” (2016), „Blue Lips” (2017) oraz „Sunshine Kitty” (2019).

Jej twórczość bywa określana jako surowa, ale nikogo nie powinno to dziwić. Artystka od lat jest bowiem miłośniczką grunge'u.

Tove Lo współtworzyła też przeboje artystek, takich jak Lorde czy Ellie Goulding. Gościnnie brała również udział w nagraniach Martina Garrixa, Avy Max, Kylie Minogue czy zespołu Coldplay.

Artystka wystąpi 30 czerwca na Tent Stage.

Tove Lo // materiały promocyjne Open'er Festivalu


Little Simz

Na Tent Stage zagra też Little Simz.

W ubiegłym roku wydała czwartą płytę – „Sometimes I Might Be Introvert”. To jeden z najlepszych brytyjskich albumów hip-hopowych ostatnich lat. Jest efektem wytężonej pracy, ambicji i ogromnego talentu Little Simz. Artystka otrzymała za niego aż cztery nominacje do BRIT Awards.

Little Simz wystąpi 29 czerwca.

Little Simz // materiały promocyjne Open'er Festivalu

Sky Ferreira


W tym roku na Open'erze będzie można posłuchać również Sky Ferreiry. Ta amerykańska artystka inspiruje zarówno muzyków i reżyserów, jak i świat mody.

Ferreira wywołuje poruszenie na rynku muzycznym, odkąd w 2012 roku wydała epkę „Ghost”, na której znalazł się m.in. utwór „Everything is Embarrasing”. Rok później pojawiła się jej debiutancka płyta „Night Time, My Time”.

Kiedy w 2019 roku artystka opublikowała mroczny kawałek „Downhill Lullaby”, jej fani byli niemal pewni, że nowy album „Masochism” pojawi się bardzo szybko. Musieli jednak uzbroić się w cierpliwość. Krążek ukaże się dopiero w tym roku.

Sky Ferreira wystąpi 1 lipca na Alter Stage.

Sampa The Great


Kolejna kobieca gwiazda to Sampa The Great – artystka wielu kultur. Raperka urodziła się w Zambii, wychowała w Botswanie, ale od kilku lat rozwija swoją twórczość w Australii. Tam hip-hop przenika się z neo soulem, jazzem i muzyką gospel.

Debiutancki album artystki – „The Return” – został wydany w 2019 roku. Jednak była znana już wcześniej. Jej mixtape'y „The Great Mixtape” (2015) i „Birds and the BEE9” (2017) oraz epka „HERoes Act 2” (2017) świetnie przyjęto.

Sampa The Great wystąpi 29 czerwca na Alter Stage.

Po lewej: Sky Ferreira. Po prawej: Sampa The Great // materiały promocyjne Open'er Festivalu

KennyHoopla


Kolejny artysta, który dołączy do line-upu Alter Stage, to KennyHoopla – jeden z najbardziej obiecujących muzyków sceny alternatywnej.
W 2020 roku wydał epkę „How will I rest in peace if I'm buried by a highway?”. Tytułowy utwór namieszał na listach amerykańskich rozgłośni alternatywnych.

Z kolei w ubiegłym roku artysta stworzył „Survivors Guilt: The Mixtape”, gdzie znalazły się piosenki, takie jak „Estella” czy „Hollywood Sucks”. Połączył tam siły z legendą amerykańskiego punk rocka – Travisem Barkerem z Blink 182.

KennyHoopla zagra 29 czerwca.Yola


Do silnej reprezentacji Alter Stage dołącza też Yola. W Gdyni wystąpi 2 lipca.

Yolanda Quartey pochodzi z Bristolu. Jej muzyczna droga zaczęła się w zespole Phantom Limb. Przez lata współpracowała wokalnie m.in. z zespołami Massive Attack i The Chemical Brothers.

Epka „Orphan Offering”, którą wydała w 2016 roku, została dobrze przyjęta. Natomiast trzy lata później ukazał się jej debiutancki album „Walk Through Fire”, który wyprodukował Dan Auerbach z The Black Keys.

Na swoją pozycję Yola pracowała od ponad dekady. Opłaciło się, bo w 2020 roku artystka była nominowana do nagród Grammy w aż czterech kategoriach.


Open'er Festival 2022


W 2022 roku Open'er Festival rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 2 lipca. Odbędzie się tradycyjnie na lotnisku w Kosakowie.

Szczegółowe informacje o biletach oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie opener.pl.