Co nowego

Koncertowy maraton w Gdynia Arenie

fot. Dawid Linkowski

fot. Dawid Linkowski

14.11.2017 r.

Dwie możliwości to nie wybór - to dylemat. A trzy? Twardy orzech do zgryzienia? Przed nami trzy widowiskowe imprezy w Gdynia Arenie. Każda inna, dlatego wszystkie warte obejrzenia i usłyszenia.

Koncertowy maraton w Gdynia Arenie otworzy w środę 15 listopada „La La Land in Concert”. Premiera ogólnoświatowej trasy koncertowej tego widowiska odbyła się  w maju w Hollywood Bowl. Trasa objęła kilkanaście krajów, między innymi Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Kanadę, Meksyk, Włochy, Niemcy. Teraz zespół przyjeżdża na sześć koncertów do Polski, w tym - na początku - do Gdyni. Ścieżka dźwiękowa do projekcji filmu "La La Land" wykonana zostanie na żywo przez orkiestrę symfoniczną i zespół jazzowy. "Dzięki zachowaniu unikalnych, nagranych wokali Emmy Stone, Ryana Goslinga i Johna Legenda z ścieżki dźwiękowej filmu, łącząc je z muzykami na żywo, możemy zbudować jedyne w swoim rodzaju doświadczenie koncertowe" - zapowiada Richard Kraft, dyrektor koncertu.

Przypomnijmy, że "La La Land" to zdobywca siedmiu Złotych Globów oraz sześciu Oskarów, między innymi za najlepszą ścieżkę dźwiękową i najlepszą piosenkę. Film opowiada historię Mii (Emma Stone), młodej aspirującej aktorki i Sebastiana (Ryan Gosling), wybitnego muzyka jazzowego, który zmaga się z codziennością by złączyć koniec z końcem w mieście znanym z miażdżenia nadziei i łamania serc.

Bilety kosztują od 90 do 225 zł.
Po filmowo-muzycznej uczcie, w sobotę 18 listopada w Gdynia Arenie gościć będziemy Marka Piekarczyka, Małgorzatę  Ostrowską, Rafała Brzozowskiego, Mateusza Ziółko i Kasię Dereń. Artyści polskiej sceny muzycznej wraz z orkiestrą symfoniczną wykonają covery największych przebojów znanego na całym świecie irlandzkiego zespołu U2. W nowych aranżacjach przygotowanych przez Grzegorza Urbana, usłyszymy m.in. One, With or Without You, Pride (In the name of love) czy Sunday Bloody Sunday. Charyzmatyczne osobowości i niezapomniana muzyka to gwarancja widowiska na najwyższym poziomie.

Bilety od 80 do 150 zł.

Tak było trzy tygodnie temu we Wrocławiu. 
Na deser w niedzielę... Piasek. Rok 2017 to dla Andrzeja Piasecznego rok pełen wspomnień - mija 25 lat od jego debiutu scenicznego. W programie jego jubileuszowego koncertu znajdą się utwory z początków kariery Andrzeja z zespołem Mafia („Noce całe“, „Imię deszczu“), jak również te znane ze współpracy z Robertem Chojnackim („Niecierpliwi“, „Prawie do nieba“) czy Sewerynem Krajewskim („Chodź, przytul, przebacz“, „Śniadanie do łóżka“). Nie zabraknie też muzycznych niespodzianek i premierowych utworów z najnowszej płyty wokalisty, która ukazała się kilkanaście dni temu. Artyście na koncertach towarzyszy zespół muzyków, z którymi Andrzej współpracuje od lat, poszerzony między innymi o kwartet smyczkowy i instrumenty perkusyjne.

Bilety od 139 do 179 zł.