Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
Co nowego

Konstancja tęskniąca za Gdynią

Nietypowe odwiedziny u Prezydenta // fot. Michał Kowalski

Nietypowe odwiedziny u Prezydenta // fot. Michał Kowalski

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek spotkał się z 10-letnią Konstancją. To autorka słynnej pocztówki z Warszawy, wysłanej w minionym roku do prezydenta, w której opisuje jak bardzo tęskni za Gdynią.
 
Dziewczynka z rodzicami przeprowadziła się z Gdyni do Warszawy. Tęskni za swoim ukochanym miastem. „Warszawa jest głupia” – pisała. Prezydent nie miał jak odpisać, gdyż na kartce nie było podanego adresu zwrotnego. W odnalezieniu autorki pomogły media społecznościowe. Udało się nie tylko z nią porozmawiać, ale również umówić na wspólne spotkanie. Doszło do niego dzisiaj.
 
- Dostaję bardzo dużo korespondencji, ale ta sprawiła mi bardzo dużą radość. Cieszę się, że coraz więcej osób chce mieszkać właśnie w naszym mieście. Szkoda, że nie wszyscy którzy o tym marzą, mogą się tutaj przeprowadzić – mówił podczas spotkania Wojciech Szczurek.
 
- Mam tutaj jeszcze dużo przyjaciół i chciałabym mieszkać w Gdyni, a nie w Warszawie. Tutaj jest bardzo ładnie, jest morze i czyste powietrze – mówiła Konstancja.
 
Dziewczynka przygotowała dla prezydenta specjalną laurkę, a on dla niej zestaw pamiątek z Gdyni. Ponowiła też deklarację, że jak będzie duża, to przeprowadzi się do Gdyni.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Najnowsze