Co nowego

Koszykarki VBW GTK Gdynia mistrzyniami Polski

Koszykarki → VBW GTK Gdynia po raz drugi z rzędu zdobyły Mistrzostwo Polski juniorek starszych. W niedzielnym finale (14 marca 2010) młode gdynianki pokonały MUKS Poznań 67:64.

Po czterech minutach gry podopieczne trenera Andrzeja Curyla prowadziły 14:4, ale po dwóch kwartach gdyńskie koszykarki przegrywały 28:34. W drugiej połowie meczu drużyny grały ze zmiennym szczęściem i wymieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie w finale zwyciężyły gdynianki.

Najlepszą koszykarką mistrzostw została Olivia Tomiałowicz. Również inna zawodniczka VBW GTK Gdynia została doceniona. Claudię Sosnowską wybrano do piątki All Stars turnieju.

VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 67:64 (16:13, 12:21, 19:17, 20:13)

Punkty: Magdalena Kaczmarska - 15, Claudia Sosnowska - 15, Olivia Tomiałowicz - 14, Małgorzta Misiuk - 11, Aleksandra Krzysztofik - 6, Kinga Bandyk - 4, Karolina Formella - 2.

Skład złotej drużyny: Olivia Tomiałowicz, Claudia Sosnowska, Magdalena Kaczmarska, Małgorzata Misiuk, Aleksandra Krzysztofik, Monika Bogucka, Kinga Bandyk, Kamila Kowalewska, Magda Baryło, Karolina Formella, Kamila Miazga, Paula Tarnachowicz, Karina Misztal, Marta Olędzka, Joanna Sendlewska, Aleksandra Witkowska.