Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Co nowego

Kreatywna energia dla nauczyciela i medyka

Mat. prasowe

Mat. prasowe

11.10.2021 r.

Teatr Gdynia Główna rozpoczął rekrutację do bezpłatnych warsztatów wytchnieniowych, wykorzystujących techniki teatralne i kreatywne. „Akcja/Regeneracja!” to trzygodzinne spotkania, które pomogą w poradzeniu sobie ze stresem, pozwolą spojrzeć na problemy świeżym okiem i wyzwolą kreatywną energię. Do udziału w zajęciach mogą się zgłaszać: nauczyciele, pracownicy oświaty i przedstawiciele zawodów medycznych.


Chcąc jeszcze lepiej i wydajniej pomagać innym, warto też czasami przystanąć i zwyczajnie pomyśleć o sobie. Okres pandemii dla nikogo nie był łatwy, a już na pewno nie dla tych, którzy nie mieli nawet czasu, aby złapać oddech. Stąd też pomysł Teatru Gdynia Główna, który przy współpracy z pedagogami, artystami, psychologami i terapeutami organizuje warsztaty dla najbardziej potrzebujących grup zawodowych m.in.: nauczycieli i pracowników medycznych.

Warsztaty odbędą się w formie trzygodzinnego spotkania. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 27 października, kolejne będą organizowane do 15 grudnia. Teatr Gdynia Główna przygotował w sumie dziesięć terminów, dzięki czemu uczestnicy mogą wybrać dla siebie najdogodniejszy. Jest również opcja, aby wziąć udział w kilku warsztatach, o ile tylko będą wolne miejsca.

Dla kogo te warsztaty?


Warsztaty są skierowane do osób w szczególnie trudnej sytuacji – do przedstawicieli zawodów, dla których sytuacja pandemiczna była i jest szczególnie trudnym wyzwaniem. W zawodach medycznych bardzo istotny jest dobry kontakt z pacjentem, czyli troska o jego zdrowie i traktowanie podopiecznych w sposób partnerski. To samo dotyczy pracowników oświaty.

W zajęciach TGG mogą wziąć udział:

 • nauczyciele i pracownicy oświaty,
 • terapeuci zajęciowi,
 • lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki i ratownicy,
 • pozostali przedstawiciele zawodów medycznych.

Projekt „Akcja/Regeneracja!” skierowany jest głównie do osób związanych z Gdynią – tutaj pracujących lub mieszkających. Podczas zapisów takie osoby będą traktowane priorytetowo.
 

Sprawdzone techniki


Podczas warsztatów zostaną wykorzystane sprawdzone i skuteczne techniki, które wcześniej były używane m.in. podczas pracy z aktorami. Zastosowane będą także wybrane metody pedagogiki teatru.

Te sposoby ułatwiają głęboki relaks, przyjrzenie się własnym odczuciom i neutralizację negatywnych emocji. Innym i ważnym efektem wspomnianych metod jest uruchomienie swojego potencjału kreatywnego.
 

Mała grupa, wzajemne zaufanie


Warsztaty „Akcja/Regeneracja!” będą realizowane w małych grupach – do 8 osób – co gwarantuje skupienie się na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach odbiorców.

Organizatorzy zadbają także o bezpieczną atmosferę wzajemnego zaufania i wydajne metody pracy, które zagwarantują intymność oraz komfort.
 

Działanie na przyszłość


Na zakończenie warsztatów uczestnicy porozmawiają o swoich odczuciach i wrażeniach dotyczących projektu. Prowadzący z TGG podpowiedzą także, jakie metody i narzędzia można stosować w życiu codziennym oraz jakie techniki zapewniają skuteczną relaksację.

– Wierzymy też, że nasze warsztaty przypomną uczestnikom o konieczności odnawiania swojego potencjału, która jest konieczna do podejmowania dalszych wysiłków w pracy z podopiecznymi – dodają organizatorzy z Teatru Gdynia Główna.
 

Kiedy i gdzie?


 • 27 października (środa) – w godz. 17:00-20:00,
 • 3 listopada (środa) – w godz. 17:00-20:00,
 • 15 listopada (poniedziałek) – w godz. 17:00-20:00,
 • 22 listopada (poniedziałek) – w godz. 17:00-20:00,
 • 24 listopada (środa) – w godz. 17:00-20:00,
 • 27 listopada (sobota) – w godz. 11:00-14:00,
 • 6 grudnia (poniedziałek) – w godz. 17:00-20:00,
 • 8 grudnia (środa) – w godz. 17:00-20:00,
 • 13 grudnia (poniedziałek) – w godz. 17:00-20:00,
 • 15 grudnia (środa) – w godz. 17:00-20:00.

Warsztaty, prowadzone przez współpracujących z teatrem pedagogów, artystów, psychologów i terapeutów, odbędą się w siedzibie Teatru Gdynia Główna przy placu Konstytucji 1 (podziemia budynku Dworca PKP). 

Zapisz się już teraz

 
Zgłoszenia można wysyłać na adres: teatr@teatrgdyniaglowna.pl. W mailu trzeba podać: dane osobowe, numer telefonu kontaktowego oraz wybrany termin zajęć. W tytule wiadomości należy wpisać: Warsztaty wytchnieniowe.
 
Więcej informacji o warsztatach znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na stronie internetowej teatru.

Projekt jest finansowany z budżetu miasta Gdyni.