Co nowego

Kto zdobędzie Nagrodę Literacką Gdyni? Zgłoś propozycję

Kto zdobędzie Nagrodę Literacką Gdyni? Zgłoś propozycję // fot. www.nagrodaliterackagdynia.pl

Kto zdobędzie Nagrodę Literacką Gdyni? Zgłoś propozycję // fot. www.nagrodaliterackagdynia.pl

08.01.2020 r.

Wciągająca powieść, ciekawy esej, poruszający tomik wierszy, a może zagraniczne wydawnictwo w doskonałym polskim tłumaczeniu? Kapituła Nagrody Literackiej GDYNIA 2020 szuka kandydatów do Kostki Literackiej! Zgłoś swojego faworyta. Propozycję autorów można składać do 31 stycznia w czterech kategoriach: proza, poezja, eseistyka i przekład na język polski. To już 15. edycja tego prestiżowego konkursu.
 
Książki muszą być napisane w języku polskim i wydane po raz pierwszy w 2019 roku. Nagroda w każdej kategorii wynosi 50 tys. zł. Finał konkursu odbędzie się w sierpniu 2020 roku.
 
Propozycję autorów mogą zgłaszać do 31 stycznia 2020 r. wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także: wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim, za pośrednictwem Sekretarza Kapituły: Natalia Gromow - Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, ul.Świętojańska 141-143, 81-401 Gdynia. Tel. (58) 622 73 55, faks (58) 622 64 17, e-mail: sekretariat@bibliotekagdynia.pl.
 
Nagroda Literacka została powołana do życia w 2006 roku przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących polskich twórców. Jest przyznawana rokrocznie autorom najlepszych książek wydanych w poprzednim roku. Skierowana jest zarówno do pisarzy, jak i odbiorców współczesnej literatury. Laureaci w każdej z kategorii otrzymają statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.
 
Zasady zgłaszania kandydatur określa Regulamin Nagrody dostępny na stronie www.nagrodaliterackagdynia.pl w zakładce „Nagroda”. Wszelkich informacji udziela Sekretarz Kapituły.