Co nowego

Kulturalna Gdynia Arena na jesień

Zapowiada się kulturalna jesień w Gdynia Arenie, mat. prasowe

Zapowiada się kulturalna jesień w Gdynia Arenie, mat. prasowe

03.10.2018 r.

Od koncertów ze światowego i krajowego topu, przez spektakle taneczno-muzyczne po kabarety – zapowiada się niezwykle aktywna i ciekawa jesień w Gdynia Arenie. Obiekt dziś nie skupia się wyłącznie na sporcie, stając się ważnym miejscem na kulturalniej mapie miasta. Sprawdź, co będzie działo się w ciągu najbliższych miesięcy i na co warto zarezerwować swój wolny czas!

Jesienią w Gdynia Arenie szykuje się 16 eventów, w tym koncerty, musicale, spektakle i kabaret. Na zainteresowanych czeka bogata i zróżnicowana oferta. Już dziś warto sprawdzić, co wydarzy się w ciągu najbliższych miesięcy, które będą sprzyjać dobrej zabawie w komfortowych warunkach.

- W Gdynia Arenie bije nie tylko sportowe, ale i kulturalne serce miasta. To miejsce kojarzy się mieszkańcom z wielkimi koncertowymi emocjami i niecodziennymi widowiskami. Imprezy te przyciągają coraz większą rzeszę gości, a widok wypełnionej po brzegi hali naprawdę robi wrażenie - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.W Gdynia Arenie obecnie odbywa się około 100 imprez rocznie - w ciągu ostatnich 3 lat liczba samych wydarzeń kulturalnych wzrosła dwukrotnie, co potwierdza duże zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Gdyńska hala jest miejscem coraz częściej wybieranym przez organizatorów, którzy chętnie korzystają między innymi z systemu elektrycznie sterowanych rolet i kulis scenicznych, pozwalającym na dowolną konfigurację miejsc na widowni. To otwiera wiele możliwości, które najlepiej określa jesienna oferta.

- Jesienią będzie się odbywało aż 16 imprez kulturalnych, w tym między innymi koncerty gwiazd światowych, jak Jack White i Marcus Miller, gwiazd polskich takich jak Cugowscy, Kult, Agnieszka Chylińska czy Raz, Dwa, Trzy Symfonicznie. Mamy też spektakle taneczno-muzyczne, polską noc kabaretową, coś dla najmłodszych. W ciągu ostatnich trzech lat zapotrzebowanie na imprezy kulturalne wzrosło trzykrotnie i właśnie w ten sposób około trzydziestu procent wszystkich imprez w ciągu roku stanowią imprezy kulturalne. W jesienne, smutne i długie wieczory zapraszamy do Gdynia Areny – zachęca Paulina Filipowicz, menedżer ds. eventów w Gdynia Arenie.

Oto komplet jesiennych wydarzeń kulturalnych w Gdynia Arenie:


 • Już 5 października na jednej scenie spotkanie dwóch muzycznych pokoleń, legendy polskiej sceny - Krzysztofa Cugowskiego oraz znanego z mocnych riffów i rockowych ballad - Zespołu Bracia. Podczas ponad dwugodzinnego show usłyszymy największe przeboje słynnego wokalisty i wielkie hity wylansowane przez frontmanów zespołu Bracia, Piotra i Wojtka Cugowskich.
 • Jack White - czołowa postać światowej sceny rockowej, przyjedzie do Polski na cztery wyjątkowe koncerty! Swoją trasę koncertową zapoczątkuje w Gdyni 6 października. Artysta to amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i producent muzyczny, szef wytwórni Third Man Records. Najbardziej znany z solowej działalności oraz jako połowa duetu The White Stripes.
 • Największe hity Króla Popu – Michaela Jacksona w niezwykłym spektaklu Thriller Live! usłyszymy 10 października w Gdynia Arenie. To fenomenalne widowisko stworzone w hołdzie spektakularnej karierze jednego z największych artystów na świecie. Musical Thriller Live prezentuje 2 godziny najlepszych utworów z niezwykłej kariery Michaela i wciąż zapewnia rozrywkę jego fanom na całym świecie.
 • Po ubiegłorocznym sukcesie spektaklu „Jezioro Łabędzie” w wykonaniu the Royal Moscow Ballet, rosyjscy mistrzowie baletu powracają do Polski. Miłosną historię Odetty i Zygfryda w Gdyni nasi widzowie będę mogli ponownie ujrzeć w Gdyni 21 października.
 • KULT po raz kolejny wraca do Gdyni ze swoją pomarańczową trasą. Jest to prawdopodobnie jedyny zespół w Polsce, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od ponad 26 lat. Dotychczas zagrali ponad 2500 koncertów a w Gdynia Arenie wystąpią 27 października.
 • Dirty Dancing Music & Dance Show na nowo roztańczyło całą Polskę. Mieszkańcy Gdyni będą mogli po raz kolejny obejrzeć to spektakularne show 6 listopada w Gdynia Arenie. Podczas show będzie więc można zobaczyć nie tylko najpopularniejsze układy taneczne, ale także usłyszeć wszystkie utwory z filmu Dirty Dancing w pełnych wersjach, na żywo, w nowych taneczno-muzycznych aranżacjach.
 • Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko rozrywkowe, które od lat w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. 10 listopada widzowie zostaną ponownie zaskoczeni składem artystów, którzy zasilą w tym roku szeregi niezwykłej Ekipy PNK i zupełnie nowym programem złożonym z premierowych skeczy, które rozbawią was do łez.
 • Grzegorz Ciechowski – Spotkanie z Legendą to wyjątkowy koncert poświęcony wielkiemu Artyście. Czołówka Polskich wykonawców z towarzyszeniem Orkiestry Adama Sztaby i Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod batutą Adama Sztaby wyruszy w podróż przez wszystkie okresy twórczości Grzegorza Ciechowskiego. W dniu 16 listopada na jednej scenie pojawią się: Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, Natalia Nykiel, Paulina Przybysz, Kasia Wilk, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Skubas, Ukeje. Koncerty poprowadzi Piotr Metz.
 • Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” od 65 lat promuje polską twórczość ludową i narodową.17 listopada odbędzie się Wielka Gala Jubileuszowa w Gdynia Arenie. Ponad stuosobowy zespół chóru, baletu i orkiestry wykona barwne widowisko, które entuzjastycznie oklaskiwało 25 milionów widzów na pięciu kontynentach.
 • 24 listopada zapraszamy na koncert złożony z najważniejszych piosenek zespołu "Raz, Dwa, Trzy" z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Huberta Kowalskiego oraz zaproszonych gości. Koncert jest kontynuacją wyjątkowego projektu podsumowującego 25-lecie zespołu, którego owocem była płyta "Raz, Dwa, Trzy - 25" nagrana z Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu w 2015 roku.
 • Familijny Spektakl ,,Czarodziej” to niezwykła podróż w krainę iluzji. Wspaniała oprawa muzyczna, barwne kostiumy a przede wszystkim wiele niezwykłych, magicznych wrażeń, na które zapraszamy przede wszystkim najmłodszych do Gdynia Areny w dniu 25 listopada.
 • Jesienią prawdziwa uczta dla sympatyków stylu gry legendarnego basisty Marcusa Millera. W ramach światowej trasy koncertowej artysta zagości w 5 polskich miastach – Gdynię odwiedzi 28 listopada. Pierwszy raz na żywo będzie można usłyszeć materiał z nowej płyty ,,Laid Black”. Usłyszymy hip-hop, trap, soul, funk, R&B i, rzecz jasna, jazz, mocny, jazzowo-funkowy styl gry basisty od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie.
 • Tribute to Zbigniew Wodecki to niezwykły koncert poświęcony pamięci Zbigniewa Wodeckiego. Ten wyjątkowy projekt tworzony był przez przyjaciół i muzyków grających przez lata z artystą. Widowiska będą oprawione wyjątkowymi materiałami archiwalnymi. Podczas koncertu w Gdyni 29 listopada na scenie pojawią się: Kuba Badach, Igor Herbut, Beata Przybytek, Ania Rusowicz, Beata Rybotycka, Sławek Uniatowski oraz Ewa Uryga.
 • Koncert „Whitney — Queen of the Night” jest oszałamiającym świętem muzyki, a także hołdem dla życia i twórczości jednej z najwspanialszych i najczęściej nagradzanych artystek naszych czasów — Whitney Houston. Po czterech latach nieustannych występów w Wielkiej Brytanii, zespół nareszcie zawita do Polski i ruszy w trasę koncertową. Podczas show w Gdyni 8 grudnia widzowie będą mogli usłyszeć największe przeboje w oryginalnych aranżacjach koncertowych, jakie wykonywane były podczas występów artystki.
 • COHEN i KOBIETY to niezwykły, poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena – legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety. Koncert jest energetycznym i magicznym spotkaniem przyjaciół, grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspiruje artystów od pokoleń. 14 grudnia w Gdyni zaśpiewają: Urszula DUDZIAK, Grażyna ŁOBASZEWSKA, Natalia KUKULSKA, Anita LIPNICKA, Julia PIETRUCHA, Matylda DAMIĘCKA, Barbara WROŃSKA i Daria ZAWIAŁOW.
 • Agnieszka Chylińska nie zwalnia tempa i znowu zaskakuje. Nowa płyta, nowa trasa, nowy wydawca i porducent. Artystka postanowiła uhonorować i obdarować swoich fanów kolejnym albumem Pink Punk i rusza w nową trasę koncertową. W Gdynia Arenie będziemy mogli jej posłuchać 15 grudnia.