Co nowego

Kwiaty i czekolada. Gdynia świętuje

Kwiaty i czekolada. Gdynia świętuje 92 urodziny // fot. Karol Stańczak

Kwiaty i czekolada. Gdynia świętuje 92 urodziny // fot. Karol Stańczak

Gdynianie świętują urodziny swojego miasta. Przy płycie pomnika Marynarza Polskiego na
Skwerze Kościuszki uroczyście złożono kwiaty, a przed InfoBoksem wzniesiono toast gorącą czekoladą. To tylko część wydarzeń zorganizowanych z okazji 92. urodzin Gdyni.

 
- Co roku spotykamy się w tym miejscu aby obchodzić urodziny naszego miasta. 92 lata temu Rada Ministrów postanowiła wynieść gminę wiejską Gdynia do godności miasta i przypuścić do wszelkich praw miastu przysługującym – mówiła przy płycie pomnika Marynarza Polskiego Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. Przytoczyła skróconą historię naszego miasta oraz przypomniała jak ważną rolę w jego powstawaniu mieli Eugeniusz Kwiatkowski, Tadeusz Wenda i Franciszek Sokół. - Bądźmy kontynuatorami myśli tych trzech ojców naszego miasta. Dbajmy o to aby to nasze miasto zgodnie z ich wyobrażeniami dalej się rozwijało - podkreśliła.
 

 
Przy InfoBoksie gdynianie uroczyście wznieśli toast gorącą czekoladą. Wydarzenie odbyło się już po raz czternasty i jak co roku cieszyło się dużym zainteresowaniem.
 
- Ogromnie nas cieszy, że kolejny rok mogliśmy 10 lutego spędzić wspólnie z mieszkańcami Gdyni wznosząc słodki toast za nasze miasto. Mroźna, ale na szczęście słoneczna aura, sprawiła że bardzo szybko rozdaliśmy ponad 700 porcji czekolady. Bardzo nas cieszy obecność całych rodzin i osób, które są z nami rokrocznie. Wspólne świętowanie w dość innowacyjnej formie to wspaniały przykład aktywności obywatelskiej – mówi Marek Radyko, wiceprezes stowarzyszenia In gremio.
 
Po wspólnym toaście w którym wzięli udział reprezentacji różnych pokoleń zrobiono wspólne zdjęcie grupowe gdynian.
 
Zdjęcie gdynian przy InfoBoxie // fot. Urodzinowy toast gorącą czekoladą // fot. Karol Stańczak
 
Z okazji urodzin swoje drzwi dla zwiedzających otworzyły gdyńskie muzea. Możemy bezpłatnie zobaczyć ekspozycję Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji oraz ekspozycję plenerową Muzeum Marynarki Wojennej.
  • Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) do godz. 18.00
  • Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) do godz. 18.00
  • ekspozycja plenerowa Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) do godz. 16.00

Wieczorem w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Gdynia. Podczas wydarzenia zostaną wręczone medale im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni” oraz nagroda Czas Gdyni za najlepsze ubiegłoroczne inwestycje. Wejście z zaproszeniami. Relacje z tego wydarzenia na naszej stronie internetowej.
 

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 10.02.2018 15:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.02.2018 15:05
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze