Co nowego

Lady Pank Symfonicznie w Gdynia Arenie

Lady Pank Symfonicznie w Gdynia Arenie // fot. mat. prasowe

Lady Pank Symfonicznie w Gdynia Arenie // fot. mat. prasowe

10.04.2018 r.

Na swoim koncie mają ponad dwadzieścia płyt i dziesiątki przebojów, które zna niejedno pokolenie. Lady Pank - legenda polskiego rocka, w czwartek, 19 kwietnia o godz. 19.00, wystąpi przed gdyńską publicznością. Zapowiada się niezwykły koncert, gdyż zespołowi towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna.

Tego wieczoru w Gdynia Arenie rozbrzmieją największe hity grupy Lady Pank. Fani usłyszą m.in. przeboje takie jak: „Tacy Sami", „Marchewkowe Pole", „Wenus Mars", „Zawsze tam, gdzie Ty" czy „Mała Lady Pank". Nie będzie to jednak typowy rockowy koncert, którego można by było się spodziewać po wykonawcach. Tym razem zespół wystąpi w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Będzie to zatem okazja do wysłuchania znanych utworów w zupełnie nowych aranżacjach.
 
Zaśpiewałem kilka tysięcy normalnych koncertów, ale jak się pojawia ta potęga brzmienia, te smyki, bogate aranżacje… to robi się szczególny nastrój, tworzy się inna, równie fajna, jak na koncertach rockowych, atmosfera – mówi Janusz Panasewicz, wokalista Lady Pank.
 
Podczas koncertu utwory zespołu w symfonicznych aranżacjach poprzeplatane będą przebojami muzyki klasycznej. – Zamysł był taki: wybrać przeboje muzyki klasycznej, które można by jakoś skonfrontować z przebojami Lady Pank – mówi szef symfoników, Andrzej Szczypiorski.Próbkę tego, czego można spodziewać się 19 kwietnia można znaleźć na płycie „Symfonicznie", wydanej w 2012 roku. Na dwóch płytach znalazło się 20 największych przebojów grupy, zarejestrowanych podczas jubileuszowych koncertów zespołu w Sali Kongresowej oraz katowickim Spodku, gdzie zespół wystąpił w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego.

Bilety na koncert Lady Pank Symfonicznie w Gdynia Arenie dostępne są na ebilet.pl, eventim.pl, biletomat.pl, biletyna.pl.
 
Czwartek 19 kwietnia, godz. 19.00,
 
Gdynia Arena,
Kazimierza Górskiego 8