Co nowego

Legendarne przeboje Bee Gees usłyszymy #wGdyni

Italian Bee Gees zagrają #wGdyni z Blue Weaverem // mat. prasowe

Italian Bee Gees zagrają #wGdyni z Blue Weaverem // mat. prasowe

24.11.2022 r.

Już 28 listopada w Gdynia Arenie zagości widowisko muzyczne „The Legend of the Bee Gees”. Na scenie wystąpią włoscy bracia Egiziano i brytyjski klawiszowiec Blue Weaver. Widzowie odniosą wrażenie, że słuchają oryginalnych głosów rodzeństwa Gibb. A może nawet będą chcieli zatańczyć, niczym John Travolta w filmie „Gorączka sobotniej nocy”?


Ten koncert jest nie tylko dla fanów zespołu Bee Gees. Spodoba się każdemu, kto lubi słuchać muzyki na żywo, a nawet do niej tańczyć. W muzyczną podróż podczas wydarzenia w Gdyni zabiorą nas niezwykli wokaliści, którzy zagrają nieśmiertelne hity braci Gibb

Tak to się zaczęło

Podobnie do fenomenalnych braci Gibb, tak i Italian Bee Gees został utworzony przez utalentowane rodzeństwo – trzech chłopaków Egiziano.

Bracia Egiziano swoją karierę rozpoczęli w 2000 roku od wykonania kilku utworów Bee Gees we włoskiej telewizji. Od tego czasu wystąpili ponad 400 razy. M.in. we Włoszech, w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Luksemburgu, a nawet w USA.

W roku 2009 bracia Egiziano zostali zaproszeni do Manchesteru w Anglii, aby wziąć udział w koncercie galowym z okazji 50-cio lecia muzyki Bee Gees. Tam spotkali Barry’ego i Robina Gibb, którzy nazwali ich Italian Bee Gees. Od tego czasu nazwa ta jest wykorzystywana przez zespół.

Italian Bee Gees wraz z zespołem kontynuują prezentowanie publiczności specjalnego brzmienia Bee Gees i emocji scenicznych, które mogą kreować tylko bracia. To wszystko powoduje niesamowite odczucia widowni.

Choć oryginalnych Bee Gees już z nami nie ma, bracia Egiziano kultywują o nich pamięć i starają się, żeby ich muzyka nadal pozostała żywa.

Gość specjalny

W gdyńskim koncercie weźmie też udział Blue Weaver, brytyjski klawiszowiec, kompozytor i producent, który był członkiem oryginalnego składu Bee Gees w latach 1975-1982.

Występował wówczas na wszystkich nagraniach płytowych i koncertach zespołu oraz skomponował kilkanaście utworów z braćmi Gibb.

Blue Weaver od pięciu lat współpracuje i występuje z Italian Bee Gees.

Bilety na poniedziałkowy koncert w Gdyni można kupić np. na stronie www.panbilet.pl.