Co nowego

Lizz Wright gwiazdą 19. edycji Ladies’ Jazz Festival

Lizz Wright wystąpi #wGdyni // mat. prasowe

Lizz Wright wystąpi #wGdyni // mat. prasowe

25.11.2022 r.

Amerykańska piosenkarka i kompozytorka Lizz Wright po raz pierwszy odwiedziła Polskę w 2008 roku. Po piętnastu latach ponownie zawita do naszego kraju. W przyszłym roku artystka otworzy 19. edycję Ladies’ Jazz Festival w Gdyni. Wystąpi 16 lipca na scenie Teatru Muzycznego.

 
Lizz Wright to jeden z najpiękniejszych głosów świata. W Gdyni będziemy mogli ją usłyszeć podczas 19. edycji Ladies’ Jazz Festival. Amerykańska artystka wystąpi 16 lipca 2023 roku w Teatrze Muzycznym.

New York Times raz przyrównuje głos artystki do wyśmienitego bourbonu dobrze starzonego w dębowych beczkach, a innym razem określa go jako miękką, niemal jedwabną skórę. Jej muzyka podkreśla piękno rzeczywistości, a piosenki przez nią śpiewane przywodzą na myśl bezpieczeństwo i ciepło rodzinnego domu.

Lizz Wright


Urodziła się i wychowała w Georgii. Tam przesiąkła bluesem, jazzem, gospel i tradycją Great American Songbook. Jako 23-latka podpisała kontrakt z Verve, a jej płyty zawojowały listy Billboardu i otworzyły drzwi do najważniejszych sal koncertowych na całym świecie. Jeden z jej utworów (Learn It) promował sam Prezydent Obama umieszczając go na swojej upublicznionej liście przebojów lata.

W 2022 roku wzięła sprawy w swoje ręce i otworzyła własną wytwórnię muzyczną, która debiutowała wydając fantastyczny album koncertowy z występu Lizz Wright w Berlinie. Płycie towarzyszy wielka gratka: film ukazujący również przygotowania do występu, zdarzenia zza kulis i wywiady ze wszystkimi występującymi muzykami.

I nie byłoby w tym nic nowego, gdyby nie fakt, że Blues & Green – wytwórnia Lizz Wright – gwarantuje artystom prawa do ich utworów i nagrań, unikalność wizerunku, swobodę artystyczną oraz swobodę twórczą i wsparcie wiodących ekspertów rynku muzycznego.

Gwiazda 19. edycji Ladies’ Jazz Festival


Lizz Wright
po raz pierwszy odwiedziła Polskę w 2008 roku. Od tamtej pory nagrała wiele utworów i pieśni, które znamy jedynie z płyt, a już 16 lipca 2023 roku usłyszymy je na żywo w Gdyni.

Sama artystka w jednym z ostatnich wywiadów twierdzi, że właśnie teraz, dzięki doświadczeniu i własnej wytwórni, śpiewa całą swoją duszą i zmienia swe życie na zawsze.

Podczas 19. Ladies’ Jazz Festivalu w Gdyni będziemy gościć gwiazdę światowego formatu, w pełni świadomą swej wielkości, wyjątkowego talentu i umiejętności, mądrą i doświadczoną, co gwarantuje niezapomniane wrażenia artystyczne na wysokim poziomie. Świadczą o tym amerykańskie recenzje jej pierwszych po pandemii koncertów i wydanej w tym samym roku płyty koncertowej:

– Dla publiczności jej koncert był jak świetny tonik po dwóch latach pandemicznej posuchy – mówił Walter Atkins, po koncercie w Oakland w Kalifornii.

– Wright zawsze miała nienaganny gust w wyborze muzyki, którą wykonuje, biorąc piosenki, które mogą nie wydawać się oczywistymi wyborami, a czyniąc je własnymi. Ten album to uczta od początku do końca, a Wright jest pięknym, szczerym gawędziarzem o niesamowitej głębi i sercu – czytamy w Downbeat.

– Głos Wright to jeden z cudów współczesnej sceny, ale to jej nadprzyrodzony spokój wyróżnia ją spośród innych wykonawców. Jej frazowanie płynie niewzruszenie – napisano w Jazz Times.

Kiedy?

  • 16 lipca 2023 roku.

Gdzie?

  • w Teatrze Muzycznym podczas 19. edycji Ladies’ Jazz Festival.