Co nowego

Luksus i wypoczynek. Queen Elizabeth #wGdyni

Queen Elizabeth, bilsko 300-metrowy wycieczkowiec przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni, fot. Kamil Złoch

Queen Elizabeth, bilsko 300-metrowy wycieczkowiec przy Nabrzeżu Francuskim w Gdyni, fot. Kamil Złoch

Pływa po portach całego świata, oferuje swoim pasażerom niebywały luksus i ogromną przestrzeń, a dziś zacumował w Gdyni. Przy Nabrzeżu Francuskim pojawił się statek pasażerski Queen Elizabeth. Niemal 300-metrowy wycieczkowiec mieści na swoim pokładzie ponad 2000 gości i blisko 1000 osób załogi!

To kolejny wyjątkowy wycieczkowiec, który w tym sezonie można było podziwiać w Gdyni. Tuż obok Dworca Morskiego zacumował Queen Elizabeth, który pływa na legendarnej linii Cunard. Jak wskazuje sama nazwa, jego matką chrzestną jest brytyjska królowa. Blisko 300-metrowa jednostka przy Nabrzeżu Francuskim to połączenie luksusu i komfortu.

Aby upamiętnić obecność Queen Elizabeth w Gdyni, specjalnie z okazji zawinięcia statku odsłonięto jego tablicę w Alei Statków Pasażerskich. Od kilkunastu lat na końcu Molo Południowego pojawiają się tablice z najbardziej spektakularnymi jednostkami, które odwiedziły miasto. Wycieczkowiec tym samym „pozostał” w Gdyni obok m.in. Costa Pacifica, AIDAdiva czy Wind Surf. W symbolicznej uroczystości wziął udział kapitan statku, Aseem Hashmi.

- Zaczęliśmy w 2001 roku, wtedy w Alei Statków Pasażerskich pojawił się pierwszy wycieczkowiec - mówiła Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. - Dziś jest w niej 27 jednostek, ale oczywiście wiemy, że w ciągu roku wpływa ich do Gdyni około 50-70. Niektóre wpływają kilkukrotnie, mamy takie, które regularnie odwiedzają Gdynię. To bardzo przyjemny sposób na podkreślenie łączności Gdyni ze statkami pasażerskimi, z pasażerami, który odwiedzają nasze miasto – dodała Joanna Zielińska.Sam statek został zwodowany w 2010 roku, a na swoich pokładach mieści dokładnie 2092 pasażerów. O ich wygodę i dobre samopoczucie dba podczas rejsów aż 940 członków załogi, a sposobów na rozrywkę i spędzanie wolnego czasu między portami jest sporo: od restauracji w wysokim standardzie, przez odkryte baseny, kasyno, galerię sztuki, teatr i kino, salę balową, dyskoteki, aż po strefę sportową. Elegancki wystrój wnętrz Queen Elizabeth jest inspirowany stylem art-deco, co już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl słynne liniowce z dawnych lat.

- To statek „królewski”, jak zresztą wskazuje sama jego nazwa. To ważne, że do Gdyni wpływają różne statki, wielkie i mniejsze. Ten jest perełką, jeżeli chodzi o wyposażenie i wszystkie działania, które są organizowane dla jego pasażerów – mówiła o Queen Elizabeth Joanna Zielińska.Statek zacumował przy Nabrzeżu Francuskim około godziny 6:00, jego wypłynięcie w dalszy rejs zaplanowano na godzinę 18:00. Przypomnijmy, że tegoroczny sezon wycieczkowców rozpoczął się w Gdyni dokładnie 9 maja, gdy do portu wszedł MSC Orchestra. Miasto odwiedziły w tym roku już także AIDAdiva, AIDAbella, Aurora, Mein Schiff 1 i Emerald Princess.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.06.2018 16:29
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.06.2018 08:10
  • ikonaZmodyfikował: Kamil Złoch
ikona

Zobacz także

Najnowsze