Co nowego

Lwiątka Hanza i Amber oprowadzają po Trójmieście

Opis alternatywny

16.07.2012 r.

Lwi przewodnik po Gdańsku, Sopocie i GdyniDwa małe lwiątka – rodzeństwo Hanza i Amber – wyskoczyły z gdańskiego herbu i postanowiły zwiedzić Trójmiasto. O tym, co robiły i jakie atrakcje zobaczyły, można poczytać w „Lwim Przewodniku po Gdańsku, Sopocie i Gdyni” autorstwa Elżbiety Bansleben i Katarzyny Antończyk. Przeznaczona dla dzieci książka na początku lipca 2012 r. ukazała się w księgarniach.

Ponad 60 atrakcji

W przewodniku przedstawiono ponad 60 atrakcji, m.in.: muzea, miejsca przyrodnicze, punkty widokowe. Każda została sfotografowana i opisana. Publikacja zawiera także krótkie opowiadania adresowane do dzieci wieku 5 - 10 lat. Rodzice znajdą w przewodniku praktyczne informacje: opisy zwiedzanych miejsc, dojazd, godziny otwarcia, ceny biletów.

W Gdyni lwiątka Hanza i Amber zwiedziły
zabytkowy „Dar Pomorza” i okręt- muzeum ORP „Błyskawica”. Wybrały się do Akwarium Gdyńskiego, a także w rejs po porcie.  Na trasie ich spaceru znalazły się: gdyńskie muzea, Kamienna Góra, orłowskie molo, a także Centrum Nauki EXPERYMENT, wieże widokowe i Kolibki Adventure Park.

Lwi przewodnik po Gdańsku, Sopocie i GdyniJak zainteresować dzieci?

Pomysł na napisanie książki narodził się podczas spacerów autorki tekstów Elżbiety Bansleben z własnymi dziećmi – siedmioletnią Helenką i trzyletnim Andrzejem. By je zainteresować, opowiadała wymyślone krótkie historyjki, w których przemycała informacje historyczne i przyrodnicze. Na potrzebę przewodnika opowiadania zostały wzbogacone zdjęciami i akwarelami Katarzyny Antończyk. Co ciekawe, panie są siostrami.

Spotkania autorskie

Elżbieta Bansleben ukończyła studia prawnicze i filozoficzne, z zawodu jest adwokatem, a Katarzyna Antończyk – fotografem  i ilustratorką. Zamiłowanie do historii, architektury i sztuki pogłębia na studiach architektonicznych na Politechnice Gdańskiej. W wolnym czasie oprowadza turystów po Gdańsku, Sopocie i Gdyni jako licencjonowany przewodnik.

W związku z ukazaniem się książki na rynku, planowane są liczne spotkania z czytelnikami i promocje. W Gdyni odbędą się: we wtorek 24 lipca 2012 r. o godz. 12.00 w Centrum Aktywności Seniora (ul. 3 Maja 27-31) oraz w niedzielę 29 lipca 2012 r. o godz. 12.00 w Księgarni Vademecum (ul. Świętojańska 5-7).