Co nowego

„Mały Książę” na 60. urodziny szkoły

60 rocznica utworzenia Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

60 rocznica utworzenia Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

Na swoim koncie mają już ponad 4 tys. absolwentów. Wśród nich są prezesi firm, księża i nauczyciele. Dziś Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni obchodzi 60. rocznicę powstania. Z tej okazji uczniowie wystawiali przygotowaną przez siebie sztukę – „Małego Księcia”, a jutro zapraszają wszystkich na festyn.
 
- Szkoła to takie magiczne miejsce. Rodzice przyprowadzają tutaj swoje dzieci. Mają one wtedy 6 lub 7 lat. Na początku są zagubione. Kiedy ją opuszczają, są dojrzałe i ukształtowane. To od tego, co się tutaj wydarzy, zależy przyszłość tych osób. Życzę byście nadal byli innowacyjną szkołą i tak mocno współpracowali z lokalną społecznością, jak przez te 60 lat. Dzięki temu będziecie kształcić kolejne pokolenia, które osiągające w życiu szereg sukcesów – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.
 
To właśnie w Szkole Podstawowej nr 23 w Gdyni powstała pierwsza pracownia komputerowa. Była pierwszą szkołą środowiskową, to tam uczyli się studenci jak przeprowadzać zajęcia. Organizowane były festyny na które była zapraszana lokalna społeczność. Dyrekcja i grono pedagogiczne ściśle współpracują z radą dzielnicy.
 
Z okazji urodzin, uczniowie klas od 3 do 7 przygotowali wspólnie przedstawienie „Mały Książę”. Zaprezentują go także jutro podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Matki – 26 maja w godz. 10.00-14.00, na boisku szkolnym, przy ul. Grottgera 19.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Najnowsze