Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Jest nas coraz więcej

Od początku akcji

Od początku akcji "Witaj w Gdyni" przybyło nam 116 mieszkańców. Fot. Sławomir Okoń

27.02.2018 r.

W ciągu dwóch tygodni w Gdyni przybyło 116 nowych mieszkańców! Od dnia rozpoczęcia akcji "Witaj w Gdyni", czyli od 12 lutego, wydano blisko 120 pakietów powitalnych. Prezenty te, w ramach 92 urodzin Gdyni, wręczane są osobom, które w mieście meldują się po raz pierwszy.

116 nowych mieszkańców to spory sukces. Porównując z rokiem ubiegłym widać, że liczba osób wybierających Gdynię jako swoje miejsc na ziemi rośnie. Od 1 stycznia br. do 23 lutego wydano 1140 zaświadczeń o zameldowaniu na pobyt stały. Dla porównania w ubiegłym roku w tym samym okresie wydano 934 zaświadczenia. A więc liczba nowych mieszkańców wzrosła o ponad 200.

- Wśród mieszkańców Gdyni jest coraz więcej osób, które przeprowadziły się z różnych zakątków Polski, wybierając nasze miasto jako swoje wymarzone miejsce do życia. Cieszymy się, że razem z nami będą budowali i rozwijali Gdynię – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.Pakiety powitalne „Witaj w Gdyni” wręczane są osobom, które meldują się tu po raz pierwszy. Referat Ewidencji Ludności i Meldunków będzie je wręczał do końca tego roku. Akcja ma uczcić kolejne urodziny miasta, a także zachęcić nowych mieszkańców do formalnego dołączenia poprzez meldunek do gdyńskiej społeczności. Pakiet powitalny zawiera m.in. karnety umożliwiające nieodpłatne skorzystanie z najciekawszych atrakcji Gdyni.

  • 3-letnia Julka, jedna z nowych mieszkanek Gdyni. Fot. Sławomir Okoń
  • Od początku akcji "Witaj w Gdyni" przybyło nam 116 mieszkańców. Fot. Sławomir Okoń
  • Od początku akcji "Witaj w Gdyni" przybyło nam 116 mieszkańców. Fot. Sławomir Okoń
  • Od początku akcji "Witaj w Gdyni" przybyło nam 116 mieszkańców. Fot. Sławomir Okoń