Co nowego

Marsz Solidarności z rodzinami ofiar zamachów w Paryżu

Opis alternatywny

17.11.2015 r.

Marsz SolidarnościW niedzielę 22 listopada 2015 r. o godzinie 13.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny przy ul. Świętojańskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar zamachów w Paryżu. Po nabożeństwie ulicami miasta przejdzie Marsz Solidarności.

Trasa Marszu poprowadzi ulicą Świętojańską w stronę pomnika Ofiar Grudnia'70, na Placu Wolnej Polski, gdzie zostaną złożone kwiaty. Prosimy o przyniesienie zniczy - najlepiej w jednym z trzech kolorów francuskiej flagi. Ideą marszu jest wyrażenie solidarności z tymi, którzy ponieśli śmierć z rąk zamachowców, ich cierpiącymi bliskimi a także wszystkimi ofiarami terroryzmu i wojen na świecie.

Dodajmy, że do niedzieli włącznie w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30), w godzinach otwarcia placówki wyłożona jest księga kondolencyjna. Także do niedzieli, obiekt będzie podświetlany barwami flagi Francji.

Trójkolorowa iluminacja na Gdynia Infobox, fot. Mateusz SkowronekInicjatorami mszy oraz marszu są Konsulat Honorowy Francji w Gdańsku i Związek Francuzów Zagranicą. Miasto Gdynia udziela im wszelkiego niezbędnego wsparcia organizacyjnego.

fot. Mateusz Skowronek