Co nowego

Marynarskie wyzwanie czeka na aktywnych

Samorząd studentów AMW w Gdyni razem z WKS Flota po praz pierwszy zaprasza ochotników na bieg w wojskowym klimacie, fot. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni / Facebook

Samorząd studentów AMW w Gdyni razem z WKS Flota po praz pierwszy zaprasza ochotników na bieg w wojskowym klimacie, fot. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni / Facebook

07.10.2022 r.

Trasa z przeszkodami, militarny ubiór, wojskowa pobudka i rywalizacja w grupach? Po terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni pobiegną drużyny, które będą gotowe na pokonanie specjalnych torów i wykazanie się sprawnością godną prawdziwego żołnierza. Trwa nabór do pierwszej edycji wyjątkowych zawodów „Polish Naval Adventure”, które odbędą się w weekend 22 i 23 października.


Samorząd studencki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni łączy siły z Wojskowym Klubem Sportowym „Flota”, przygotowując po raz pierwszy wyjątkowy bieg z myślą o pasjonatach militariów - „Polish Naval Adventure”. To sportowe wyzwanie z marynarskim zacięciem, a śmiałkowie będą mogli rywalizować w sześcioosobowych drużynach łącznie przez dwa weekendowe dni w drugiej połowie października.

Organizatorzy przygotowali 4-kilometrową trasę z przeszkodami – wewnętrzną i zewnętrzną, do pokonania w mundurach i strojach sportowych, a dodatkowo najbardziej wytrwali będą mogli skorzystać z zajęć wspinaczki, musztry, sztuk walki czy kalisteniki.

Dla kogo jest „Polish Naval Adventure”? To przede wszystkim dobra okazja do sprawdzenia swoich sił w gronie znajomych, bo zgłaszać można sześcioosobowe grupy. Najlepiej w realiach odnajdą się ci, którzy lubią ekstremalne wyzwania i dobrze czują się w wojskowej specyfice, łącznie z pobudkami i poranną zaprawą. Przed uczestnikami znajdą się m.in. wymagające podbiegi i specjalnie zbudowane konstrukcje, które przetestują zwinność i siłę startujących. Sam bieg odbędzie się na terenie Akademii Marynarki Wojennej, choć dokładna trasa zostanie zaprezentowana dopiero w dniu zawodów, czyli 22 października.

Drugi dzień, czyli 23 października będzie natomiast przeznaczony na regenerację i przygotowanie do wyjazdów po noclegu w Akademickim Centrum Sportowym AMW, który jest wliczony w pakiet startowy – te kosztują 55 złotych za osobę i zawierają też wyżywienie. Najlepsi mogą ponadto liczyć na nagrody, które ufunduje firma Helikon-Tex.

Nabór zgłoszeń obsługuje samorząd studencki AMW – więcej informacji, w tym także dane kontaktowe i regulamin wydarzenia na stronie internetowej samorzad.amw.gdynia.pl.