Co nowego

Mistrzostwa Świata w Odpoczywaniu Gdynia 2008

Opis alternatywny

16.05.2008 r.Najbardziej słoneczne i uśmiechnięte  miasto w Polsce, zaprasza latem 2008 do udziału w Mistrzostwach Świata w Odpoczywaniu!
W Gdyni nigdy nie ma miejsca i czasu na nudę, nawet wtedy kiedy z  rzadka spadnie tu deszcz… 
A nadchodzące wakacje zapowiadają się w Gdyni doprawdy -  fan - ta – sty - cznie!  

Koncerty gwiazd takich jak Eric Clapton, Sheaned O’Connor, Chemical Brothers, Massive Attack, Sex Pistols, MIA, Gentleman, Beirut, festiwalowe występy światowych divy jazzu i liderów bluesa, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, teatr na plaży w Orłowie, parady, wizyty wielkich statków pasażerskich, których widok zapiera dech w piersiach i wywołuje marzenia o dalekich podróżach wystawy, regaty żeglarskie  i inne wydarzenia sportowe – latem dopełniają ofertę atrakcji, z których Gdynia słynie na co dzień i których próżno by szukać gdzie indziej w Polsce…

Wymieńmy: możliwość zwiedzania owianych historią i legendą pływających muzeów -  Dar Pomorza i ORP Błyskawica, czy innego, niemniej nostalgicznego - Muzeum Motoryzacji, a także całkiem nowego  i pod każdym względem wyjątkowego – Muzeum Miasta. Miłośników historii przyciągają budzące ciągle  grozę pozostałości obronnego szańca z baterią dział przeciwlotniczych w lasach Kępy Redłowskiej.
Ma Gdynia swoje niezwykłe ZOO, czyli  Akwarium Gdyńskie z  setkami okazów fauny i flory mórz i oceanów, czy również unikatowe w skali kraju Centrum Nauki Experyment – obie te instytucje gremialnie odwiedzane przez całe rodziny… Na spragnionych dawki adrenaliny czeka marina z ofertami dla żeglarzy, płetwonurków, poszukiwaczy przygód na dnie morza. Także Adventure Park z torem dla quadów i parkiem linowym oraz  Centrum Zoltar łączące tradycje rycerskich walk z elektroniką, to propozycje dla szukających mocnych wrażeń. Golf Park zaś – to pomysł na wypoczynek i rozrywkę dla zaawansowanych i początkujących adeptów tego coraz popularniejszego w Polsce sportu. Dla szukających relaksu pośród zieleni ma Gdynia piękne trasy spacerowe i wycieczkowe, aż trzy  rezerwaty przyrody, królewski park Kolibki,  molo w Orłowie i oczywiście – złociste i bezpieczne plaże z czystymi  kąpieliskami i uroczymi knajpkami. Dwie wieże widokowe - ulokowane na najwyższych w okolicy morenowych wzgórzach na Górze Donas i w Kolibkach zapraszają do podziwiania rozległej panoramy Miasta, Zatoki Gdańskiej i na horyzoncie - Półwyspu Helskiego.
 
Zatem – planując wakacje lub urlop – koniecznie pomyślcie o Gdyni by wziąć tutaj udział i zwyciężyć - w Mistrzostwach  Świata w Odpoczywaniu!
W szczególności zapraszamy na: 
Lato zaczyna się w Gdyni 21 czerwca,
Gdynia Sailing Days 30 czerwca - 6 lipca,
Open'er Festival 4-6 lipca,
Ladies'Jazz Festival by Seat 10-13 lipca,
Gdynia Design Days'08 11-27 lipca,
Globaltica World Culture Festival podczas której wystąpi m.in. Sinead O'Connor 24 - 29 lipca,
Koncert Erica Claptona 14 sierpnia 
Scena Letnia w Gdyni Orłowie 4 lipca - 17 sierpnia 

Pełna oferta imprez gdyńskich znajduje się na naszej stronie w kalendarzu imprezZobacz także:
relację z rozpoczęcia kampanii Mistrzostwa Świata w Odpoczywaniu

relację Centrum prasowego - Gdynia rozpoczęła lato