Co nowego

Młode jazzowe talenty poszukiwane

Natalia Szczypuła - jedna z ubiegłorocznych laureatek Grand Prix Ladies' Jazz Festivalu podczas recitalu w Konsulacie Kultury // fot. Anna Rezulak

Natalia Szczypuła - jedna z ubiegłorocznych laureatek Grand Prix Ladies' Jazz Festivalu podczas recitalu w Konsulacie Kultury // fot. Anna Rezulak

23.05.2022 r.

Ladies' Jazz Festival ponownie zawita do Gdyni. W lipcu w naszym mieście wystąpią gwiazdy, takie jak Aga Zaryan, Dorota Miśkiewicz, Rebekka Bakken czy Tanita Tikaram. To jednak nie wszystko. Nieodłącznym elementem wydarzenia jest konkurs o Grand Prix festiwalu. Mogą wziąć w nim udział młode talenty jazzowe – wokalistki, instrumentalistki czy zespoły. Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca.


Konkurs o Grand Prix to stały punkt Ladies' Jazz Festivalu. W tym roku odbędzie się po raz szósty. Udział w nim często otwiera drzwi do wielkiej kariery. To szansa dla młodych, zdolnych artystek i zespołów.

Nabór do tegorocznej edycji konkursu trwa. Wokalistki, instrumentalistki oraz zespoły, które dobrze czują się w szeroko pojętej stylistyce jazzowej i chcą wypłynąć na szerokie wody, mogą się zgłaszać do 30 czerwca.

Jak to zrobić? Są dwie możliwości. Można wysłać e-mail na adres: konkurs@ladiesjazzfestival.pl lub przesłać zgłoszenie pocztą:

Modern Look sp. z o.o.
al. Zwycięstwa 241
81-521 Gdynia

Do zgłoszenia należy dołączyć niezbędne dokumenty i materiały: oświadczenie uczestnika, dane kontaktowe, notę biograficzną, opis osiągnięć artystycznych oraz próbki tych osiągnięć (pliki audio lub wideo z koncertów, rejestracje studyjne czy materiały z prób).

Do 11 lipca jury pod przewodnictwem Urszuli Dudziak wyłoni finałowy skład. Koncerty konkursowe odbędą się 27 i 28 lipca w Konsulacie Kultury w Gdyni.

Na laureatkę lub laureatki czekają statuetka oraz nagroda finansowa.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie internetowej Ladies' Jazz Festivalu.