Co nowego

Młody gdynianin w serialu BBC

Młody gdynianin w serialu BBC // fot. facebook.com/teatrkomediivalldal

Młody gdynianin w serialu BBC // fot. facebook.com/teatrkomediivalldal

15.11.2019 r.

Eryk Biedunkiewicz – młody aktor z Gdyni zagrał w serialu BBC „World on fire” („Świat w ogniu: Początki”). Jest to jedna z głównych dziecięcych ról w produkcji, w której wystąpili m.in.: Helen Hunt, Sean Bean, Tomasz Kot i Agata Kulesza.

Eryk Biedunkiewicz jest wychowankiem gdyńskiego Teatru Komedii Valldal. Jego przygoda z polsko-brytyjską produkcją zaczęła się od castingu do etiudy studenckiej, na którą zabrała go siostra, Nina. Tam gdynianin otrzymał zaproszenie na casting do produkcji BBC.

Pierwsze przesłuchanie odbyło się w Gdańsku. Eryk miał zagrać przebudzenie w nocy z krzykiem „mamo, tato”. Zrobił to tak przekonująco, że zaproszono go na casting do Warszawy. W stolicy czekali na niego reżyser, producent i czworo aktorów. Po dwóch tygodniach Eryk dowiedział się, że wybrano jego.

Pierwszy sezon składa się z siedmiu godzinnych odcinków i opowiada o pierwszym roku wojny. Akcja rozpoczyna się od najazdu Niemiec na Polskę we wrześniu 1939 roku, a kończy podczas bitwy o Anglię. Bohaterowie serialu pochodzący z Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, próbują odnaleźć się w wojennej rzeczywistości.

W Polsce „Świat w ogniu: Początki” jest emitowany na kanale Epic Drama. Pierwsze dwa odcinki zostały wyemitowane 10 i 11 listopada. Kto nie miał okazji ich zobaczyć, będzie mógł zrobić to dzisiaj (15 listopada o 23.30).


  • Młody gdynianin w serialu BBC // fot. facebook.com/teatrkomediivalldal