Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Młodzi projektanci na start

„Młodzi na Start” to konkurs adresowany do początkujących projektantów // fot.elle.pl

„Młodzi na Start” to konkurs adresowany do początkujących projektantów // fot.elle.pl

21.01.2020 r.

Jesteś początkującym projektantem? Masz głowę pełną pomysłów i marzysz o sukcesach w świecie designu? To wyzwanie jest dla Ciebie! Ruszyła 9. edycja konkursu „Młodzi na start” organizowanego przez redakcję ELLE Decoration. W tym roku hasłem przewodnim jest „Design XXI wieku”. Zabłyśnij kreatywnością i zgłoś swój projekt. Do wygrania są cenne nagrody – 20 tysięcy złotych, publikacje w magazynie ELLE Decoration oraz udział w wystawie podczas festiwalu Gdynia Design Days 2020.

Konkurs „Młodzi na start” to szansa dla początkujących kreatorów. Jest on skierowany do studentów szkół artystycznych i kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym, młodych projektantów oraz nieformalnych grup projektowych. Można więc powiedzieć, że to wyzwanie dla każdego, kto stawia swoje pierwsze kroki w świecie designu. Udział w konkursie może otworzyć uczestnikom drzwi do sukcesu w branży projektowej. Tematem tegorocznej edycji jest „Design XXI wieku”. Poprzez swoje prace projektanci będą mogli pokazać: czym jest design przyszłości, na jakie pytania odpowie i jakie materiały będą dla niego charakterystyczne. Temat da też możliwość rozważań nad tym, co będzie ważniejsze: mieć czy być oraz czy minimalizm to wybór czy konieczność.

Praca konkursowa powinna spełniać kilka warunków: dotyczyć zadanego tematu, być wykonana w skali 1:1 - z odpowiednich materiałów docelowych i z zachowaniem należytej staranności, spełniać podstawowe warunki techniczne (w tym bezpieczeństwa prawidłowego montażu i użytkowania), a także powstać w ciągu ostatnich trzech lat (projekt nie może wcześniej brać udziału w innych konkursach).

Jest o co walczyć, bo na zwycięzcę czeka 20 tysięcy złotych oraz publikacje w magazynie ELLE Decoration, co daje szansę na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Oprócz tego, najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej podczas festiwalu przybliżającego najnowsze trendy z zakresu projektowania Gdynia Design Days 2020, który odbędzie się w lipcu.

Jak wziąć udział?

Co należy zrobić, żeby wystartować w konkursie? Pierwszy krok to wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego online (Część A). To seria pytań dotyczących pracy konkursowej. W formularzu powinien się znaleźć szczegółowy opis projektu oraz jego zdjęcia wykonane na białym tle. Zgłoszenia można przesyłać do 29 maja.

Nadesłane prace zostaną dokładnie ocenione. Najlepsze przejdą do finału i trafia na wystawę podczas festiwalu Gdynia Design Days 2020. Listę zakwalifikowanych projektów poznamy najpóźniej 4 czerwca. Wyniki zostaną opublikowane na http://mlodzinastart.elle.pl/.

Autorzy zakwalifikowanych do finału prac, po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej ich udział w drugim etapie, mają czas do 26 czerwca, aby dostarczyć swój projekt (osobiście lub poprzez kuriera) bezpośrednio na adres wystawy:

„Młodzi na Start”
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98
81-451 Gdynia

Do pracy należy dołączyć: wydrukowany i podpisany formularz zgłoszenia projektu (Część B) oraz wydrukowane i podpisane oświadczenie o uregulowanej sytuacji prawnej projektu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas festiwalu Gdynia Design Days 2020. Gala wręczenia nagród odbędzie się 5 lipca.

Prace konkursowe oceni jury w składzie: Małgorzata Szczepańska - redaktor naczelna „ELLE Decoration”, Ewa Janczukowicz-Cichosz - kierownik Centrum Designu Gdynia, Ewa Gołębiowska - dyrektor Zamku Cieszyn, pierwszego regionalnego ośrodka w Polsce promującego dobry design wśród firm oraz w sektorze publicznym, Ryszard Balcerkiewicz - prezes zarządu firmy Noti oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Fabryki Mebli Balma SA, Marek Adamczewski - projektant, wykładowca na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych i założyciel pracowni projektowej maradDesign oraz Tomasz Augustyniak - projektant, autor wielu kolekcji mebli biurowych i domowych dla polskich firm meblarskich.
 
Jury weźmie pod uwagę prawidłową interpretację tematu konkursu, estetykę i jakość wykonanej pracy oraz spójność jej funkcji i formy.
 
Więcej informacji i regulamin dostępne na stronie organizatora.

Organizatorem konkursu jest magazyn ELLE Decoration, a mecenasami wydarzenia: Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu Gdynia.