Co nowego

Młot boga gromów i piorunów dla najlepszego rugbisty

Zdobywca pierwszego miejsca uniesie w geście triumfu Młot Thora oraz czek na kwotę 3000 zł

Zdobywca pierwszego miejsca uniesie w geście triumfu Młot Thora oraz czek na kwotę 3000 zł

31.07.2021 r.

Kto w niedzielę uniesie w geście triumfu Mjølner i zainkasuje nagrodę finansową w wysokości 3 000 zł? Tego dowiemy się po zakończeniu turnieju w rugby plażowym, rozgrywanego w formule 1 vs 1, który odbędzie się 1 sierpnia na plaży Śródmieście.


O godz. 10.00 rywalizację rozpoczną dzieci i młodzież, które powalczą w „Pojedynku o plażę”. Organizatorzy, czyli Rugby Club Arka Gdynia, zaplanowali rozgrywki w następujących kategoriach:

Turniej miniżak – 6 vs 6;
Turniej żak – 6 vs 6;
Młodzik – 1 vs 1;
Kadet – 1 vs 1;
Junior – 1 vs 1.


 
Po potyczkach najmłodszych adeptów piłki, która z uwagi na swój kształt często jest nazywana jajem, w szranki staną starsi rugbiści. O godz. 13.00 zmierzą się w pierwszej historycznej formule walk 1 vs 1, czyli jeden na jednego. To pomysł na innowacyjne podejście do rugby, które ma na celu ukazanie indywidualnego, wszechstronnego przygotowania zawodników do rywalizacji w tym zespołowym sporcie walki. Plażowe boisko o długości 12 i szerokości 8 metrów umożliwia świetną i bezpieczna grę, gwarantując spektakularne akcje zarówno w ataku, jak i obronie. Te zaś nagradzane są punktami.


 
Zdobywca pierwszego miejsca uniesie w geście triumfu Młot Thora oraz czek na kwotę 3000 zł. Dla drugiego zawodnika turnieju przewidziano premię finansową w wysokości 2000 zł, a zajęcie trzeciego miejsca przypadnie nagroda w kwocie 1000 zł.

Jak podają organizatorzy zawodów, do turnieju zgłosili się m.in. Nowozelandczyk Dwayne Burrows, który z Ogniwem Sopot zdobył niedawno tytuł mistrza Polski w rugbyRadosław Rakowski – brązowy medalista mistrzostw PolskiRadosław Dabkiewicz z gdańskiej Lechii, jego klubowy kolega i reprezentant Polski Kewin Bracik oraz Vaha Halaifonua z warszawskiej Skry.Relacja live z wydarzenia będzie transmitowana na stronie PromoRUGBY, zaś szczegóły znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku.